Domů » Bleskovky » Letos údajně přijdou tři iPhony, vrátit se má čtyřpalcový model z polykarbonátu

Letos údajně přijdou tři iPhony, vrátit se má čtyřpalcový model z polykarbonátu

Apple v loňském roce podlehl tlaku konkurence, která uvádí na trh telefony s čím dál větší úhlopříčkou, což paradoxně firmě z Cupertina pomohlo k nebývale skvělým prodejům iPhonů. Pro loajální fanoušky čtyřpalcových modelů nechal Apple v nabídce předloňské modely iPhone 5s a 5c, a překvapivě právě druhý model by se měl letos údajně dočkat nástupce.

 
Posledními čtyřpalcovými jablečnými telefony jsou iPhone 5s a 5c

Zdroje blízké serveru DigiTimes tvrdí, že kromě očekávaných pokračovatelů loňských modelů 6 a 6 Plus přijde letos i čtyřpalcová polykarbonátová reinkarnace iPhonu 5c. Na rozdíl od vyšších modelů, které bude pohánět procesor A9, má být „iPhone 6c“ poháněn současnou generací A8. Displeje všech tří modelů mají být vyrobené technologií LTPS a chráněné sklem Gorilla Glass, stejně tak má být společným jmenovatelem nových iPhonů čtečka otisků Touch ID a NFC čip pro platby skrze Apple Pay. iPhone 6s a 6s Plus má údajně montovat Foxconn a Petragon, menší polykarbonátový model má vzejít z továren společnosti Wistron.

  

Pochopitelně výše uvedené informace jsou pouhými spekulacemi, ovšem ani ty nemůžeme brát na lehkou váhu – například podoba iPhone 6 byla prozrazena již loni v březnu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. applickar (neregistrovaný)

    nekde jsem to psal kdyz vysel iP6 a iP6+, ze naledujici vydani bude obsahovat i 4″ postaven na dnesnim HW. a je to logicke, pro „C“ to bude skok o 2 generace, uplne idealni 2 leta obnovovaci frekvence (5C si kupuji lide, kteri neresi az tak HW paametry a zaroven pro lidi co si kupuji 5C dnes jeste zustane dalsi rok podpory – pro 5C jeste vydaji iOS 9, to znamena plnou podporu do podzimu 2016)

  2. taurus1116 (neregistrovaný)

    LTPS bude co prosim? obchodni oznaceni ips vylepseneho od apple? Apple pouzival vzdy kvlitni displeje o tom zadna, jen me to zajima,co si pod timto nazvem mam predstavit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).