Letité smartphony od Xiaomi dostávají MIUI 9, avšak bez nového Androidu

Společnost Xiaomi před nedávnem ohlásila, že chystá aktualizaci prostředí MIUI pro 40 svých smartphonů, přičemž v seznamu se nachází i šest let staré telefony. Aktualizace prostředí na verzi 9.0 však nebude ve většině případů doprovázena povýšením systému Android na novější verzi.

V tomto týdnu například dostaly update na MIUI 9.2 smartphony Redmi Note 3 a Redmi 1s, první z roku 2015, druhý ještě o rok starší. V případě Redmi Note 3 je prostředí postaveno na Androidu 6.0.1 Marsmallow, u Redmi 1s dokonce na stařičkém Androidu 4.4.4 KitKat. I přesto oba telefony dostávají shodné novinky, jako je podpora rozdělení obrazovky pro dvě aplikace, vyhledávání aplikací, přepracovaná zamykací obrazovka a launcher a spoustu dalších nových funkcí.Nepřehlédněte

MIUI 9 odhaleno: přehled novinek a vylepšení

Zajímavé je, že zatímco Redmi Note 3 s aktualizací dostal i lednový balík záplat, Redmi 1s si ponechává bezpečnostní balíček z října 2016.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku