Letité smartphony od Xiaomi dostávají MIUI 9, avšak bez nového Androidu

Společnost Xiaomi před nedávnem ohlásila, že chystá aktualizaci prostředí MIUI pro 40 svých smartphonů, přičemž v seznamu se nachází i šest let staré telefony. Aktualizace prostředí na verzi 9.0 však nebude ve většině případů doprovázena povýšením systému Android na novější verzi.

V tomto týdnu například dostaly update na MIUI 9.2 smartphony Redmi Note 3 a Redmi 1s, první z roku 2015, druhý ještě o rok starší. V případě Redmi Note 3 je prostředí postaveno na Androidu 6.0.1 Marsmallow, u Redmi 1s dokonce na stařičkém Androidu 4.4.4 KitKat. I přesto oba telefony dostávají shodné novinky, jako je podpora rozdělení obrazovky pro dvě aplikace, vyhledávání aplikací, přepracovaná zamykací obrazovka a launcher a spoustu dalších nových funkcí.

Zajímavé je, že zatímco Redmi Note 3 s aktualizací dostal i lednový balík záplat, Redmi 1s si ponechává bezpečnostní balíček z října 2016.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Chovanec Timotej (neregistrovaný)

  Já ale na svém Redmi Note 3 žádný update na Miui 9 nemám!?

 2. Roman (neregistrovaný)

  To je velice hezké, ale když nemám návod na obsluhu použití na nastávbu MIUI 9, na netu jsem nenašel odkaz, tak je mi to k ničemu, jen to zbytečně zabíra misto.

  • Jirka (neregistrovaný)

   Navod na obsluhu??? Kristovanoho, co za lidi to sem chodi?

   • No, třeba ty…

   • Jirka (neregistrovaný)

    Ty bys potreboval navod…na pozuivani mozku.

   • Fugas (neregistrovaný)

    Třeba žije hrůzou v představě že nebude umět vytočit číslo volaného pomocí kulatého číselníku -)))

  • John (neregistrovaný)

   Na MIUI nepotřebuješ žádný návod a pokud chceš o něm něco vědět, tak doporučím https://www.miuios.cz/ a tam si najdi vše konkrétně na svůj telefon RN 3, na tom samém místě najdeš i postupy a upgrady operačního systému a mnoho dalšího…tedy rada možná zbytešná pokud o těchto stránkách víš, tak asi jako většina majitelů Xaomi předpokládám

 3. VMach3 (neregistrovaný)

  Opět jako v mnoha článcích o MIUI zde, jsou v něm nepravdivé informace. Podpora pro rozdělení obrazovky je v MIUI9 pouze u modelů s Androidem 7 a vyšším, modely s nižším Android tuto funkci nemají.

  • Wesi (neregistrovaný)

   Už jsem to sem chtěl také napsat, neinformovanost článku o xiaomi a MIUI je občas až zarážející. Měla redakce někdy tyto telefony v ruce?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *