Domů » Bleskovky » Letité smartphony od Xiaomi dostávají MIUI 9, avšak bez nového Androidu

Letité smartphony od Xiaomi dostávají MIUI 9, avšak bez nového Androidu

Společnost Xiaomi před nedávnem ohlásila, že chystá aktualizaci prostředí MIUI pro 40 svých smartphonů, přičemž v seznamu se nachází i šest let staré telefony. Aktualizace prostředí na verzi 9.0 však nebude ve většině případů doprovázena povýšením systému Android na novější verzi.

V tomto týdnu například dostaly update na MIUI 9.2 smartphony Redmi Note 3 a Redmi 1s, první z roku 2015, druhý ještě o rok starší. V případě Redmi Note 3 je prostředí postaveno na Androidu 6.0.1 Marsmallow, u Redmi 1s dokonce na stařičkém Androidu 4.4.4 KitKat. I přesto oba telefony dostávají shodné novinky, jako je podpora rozdělení obrazovky pro dvě aplikace, vyhledávání aplikací, přepracovaná zamykací obrazovka a launcher a spoustu dalších nových funkcí.

MIUI 9 odhaleno: přehled novinek a vylepšení

Zajímavé je, že zatímco Redmi Note 3 s aktualizací dostal i lednový balík záplat, Redmi 1s si ponechává bezpečnostní balíček z října 2016.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments