Domů » Bleskovky » Letité smartphony od Xiaomi dostávají MIUI 9, avšak bez nového Androidu

Letité smartphony od Xiaomi dostávají MIUI 9, avšak bez nového Androidu

Společnost Xiaomi před nedávnem ohlásila, že chystá aktualizaci prostředí MIUI pro 40 svých smartphonů, přičemž v seznamu se nachází i šest let staré telefony. Aktualizace prostředí na verzi 9.0 však nebude ve většině případů doprovázena povýšením systému Android na novější verzi.

V tomto týdnu například dostaly update na MIUI 9.2 smartphony Redmi Note 3 a Redmi 1s, první z roku 2015, druhý ještě o rok starší. V případě Redmi Note 3 je prostředí postaveno na Androidu 6.0.1 Marsmallow, u Redmi 1s dokonce na stařičkém Androidu 4.4.4 KitKat. I přesto oba telefony dostávají shodné novinky, jako je podpora rozdělení obrazovky pro dvě aplikace, vyhledávání aplikací, přepracovaná zamykací obrazovka a launcher a spoustu dalších nových funkcí.

MIUI 9 odhaleno: přehled novinek a vylepšení

Zajímavé je, že zatímco Redmi Note 3 s aktualizací dostal i lednový balík záplat, Redmi 1s si ponechává bezpečnostní balíček z října 2016.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Chovanec Timotej

  Já ale na svém Redmi Note 3 žádný update na Miui 9 nemám!?

 2. To je velice hezké, ale když nemám návod na obsluhu použití na nastávbu MIUI 9, na netu jsem nenašel odkaz, tak je mi to k ničemu, jen to zbytečně zabíra misto.

  • Navod na obsluhu??? Kristovanoho, co za lidi to sem chodi?

  • No, třeba ty…

  • Ty bys potreboval navod…na pozuivani mozku.

  • Třeba žije hrůzou v představě že nebude umět vytočit číslo volaného pomocí kulatého číselníku -)))

  • Na MIUI nepotřebuješ žádný návod a pokud chceš o něm něco vědět, tak doporučím [odkaz] a tam si najdi vše konkrétně na svůj telefon RN 3, na tom samém místě najdeš i postupy a upgrady operačního systému a mnoho dalšího…tedy rada možná zbytešná pokud o těchto stránkách víš, tak asi jako většina majitelů Xaomi předpokládám

 3. Opět jako v mnoha článcích o MIUI zde, jsou v něm nepravdivé informace. Podpora pro rozdělení obrazovky je v MIUI9 pouze u modelů s Androidem 7 a vyšším, modely s nižším Android tuto funkci nemají.

  • Už jsem to sem chtěl také napsat, neinformovanost článku o xiaomi a MIUI je občas až zarážející. Měla redakce někdy tyto telefony v ruce?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).