Domů » Články » Letecký simulátor, chytrý záznamník hovorů a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Letecký simulátor, chytrý záznamník hovorů a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Po krátké přestávce se opět vracíme k našemu přehledu zlevněných aplikací a her. Všechny uvedené tituly pro iOS a Android jsou běžně placené, ale nyní si je lze po omezenou dobu stáhnout zdarma.

Doba bezplatné dostupnosti závisí na autorech a my ji nemůžeme bohužel nijak ovlivnit. Proto pokud vás nějaký titul zaujme, se stažením zbytečně neváhejte. Aplikace zůstane v knihovně „zakoupená“ i po odinstalaci, ale v příslušném obchodu již brzy zdarma být nemusí.

iOS

Flight Unlimited X

‎Flight Unlimited X
Cena: 129,00 Kč+

Flight Unlimited X je letecký simulátor, který zaujme zejména svou propracovanou grafikou. Fotorealistické textury se netýkají pouze letadel, ale také okolního světa. Terén je založen na skutečných satelitních snímcích světa, takže působí velmi věrohodně.

Realistické je i chování letadel – na vývoji letového modelu se podíleli příslušní experti. Ovládání je však samozřejmě přizpůsobeno dotykovým obrazovkám a nemusíte se tak bát, že by bylo nepraktické.

Hrát můžete kampaň, v níž plníte úkoly, nebo volný režim, v němž se prolétáváte nad krajinou. Ve hře je aktuálně 13 modelů letadel, přičemž nová přibývají pravidelně. Některá letadla jsou však zpoplatněna in-app transakcí.

Potěší také fakt, že simulátor obsahuje spoustu reálných lokací. Budete si tak moci vyzkoušet průlet okolo Alcatrazu a pokud máte dost odvahy, můžete přistát i na mostě Golden Gate.

Dashboard for Apple Health App

Tato aplikace je v podstatě alternativním klientem k Apple Health. Využívá platformy HealthKit a umí pracovat také s dalšími službami a fitness trackery, jako je třeba populární Fitbit nebo Nike Fuel.

Získaná data jsou pak zobrazována v přehledných grafech a statistikách. Přístup máte samozřejmě jak k údajům současným, tak těm historickým. Kromě různých sportovních výkonů lze zaznamenávat pochopitelně i zdravotní údaje, jako je hmotnost, procenta tuku v těle a podobně. Nechybí ani spánková data.

Pokud máte rádi výzvy, oceníte možnost definovat si konkrétní cíle, jichž chcete každý den dosáhnout. V aplikaci pak můžete sledovat procentuální plnění jednotlivých úkolů.

Aplikace je připravena také na majitele Apple Watch a veškeré podstatné statistiky tak dokáže zobrazovat i přímo na vašem zápěstí.

Armada Commander

Armada Commander je zajímavou fúzí vesmírné strategie a tower defense hry. Vaším cílem bude osvobodit galaxii Omegus, která se pro potřeby hry dělí na 32 samostatných sektorů.

K osvobození budete muset porazit vlny nepřátel, které budou využívat více než 150 různých druhů vesmírných plavidel. Na každý typ lodí samozřejmě platí jiný způsob boje a tak budete muset pečlivě plánovat, jak svou loď vybavíte.

Vaše lodě lze v průběhu boje všemožně vylepšovat a osazovat nejrůznějšími typy zbraní. Nepřátelské cíle pak můžete volit buď manuálně anebo vše nechat na automatice, což vám dá trochu lepší přehled nad celým bojištěm.

V průběhu hry zažijete několik rozdílných vesmírných prostředí, která spolu s širokým „výběrem“ nepřátel činí každý sektor unikátním. Náročnost sektorů samozřejmě stoupá, takže se nemusíte bát, že byste měli hru za pár minut dohranou.

Potěší také celosvětové žebříčky skóre, achievementy a možnost konfigurovat si grafickou náročnost pro lepší výkon na starších přístrojích.

 

Android

Call Recorder Pro

Call Recorder Pro
Cena: 149,99 Kč

Automatický záznamník hovorů pro Android dokáže pracovat zcela „tajně“ a umožňuje vám tak pořizovat ničím nerušené záznamy. Nahrávání se spouští automaticky po zahájení hovoru, takže se nemusíte o nic starat.

Ve výchozím stavu se nahrávají veškeré hovory (po jejich konci máte možnost uložit nahrávku), ale to lze změnit. Můžete například nahrávat pouze příchozí či pouze odchozí hovory. Využívat lze ale také whitelistů resp. blacklistů, tedy seznamů čísel. Lze tak selektivně nahrávat jen určitá čísla, nebo naopak konkrétní čísla vyloučit.

Nahrávky jsou ukládány v maximální možné kvalitě a na výběr máte ze souborů mp3, amr a wav. Přímo v prostředí aplikace lze pak nahrávky různě organizovat, nastavovat jim prioritu a poslouchat je. Šikovná je také možnost přímo v aplikaci upravit jejich hlasitost.

Pokud takto plánujete zaznamenávat citlivé hovory, jistě přijde vhod možnost přístup k nim uzamknout. Před ztrátou či chybným smazáním pak ochrání možnost synchronizace do cloudu.

WiFi Mouse HD

WiFi Mouse HD
Cena: 129,99 Kč

Občas se najdou situace, kdy přijde vhod mít u notebooku myš či dálkové ovládání. Hodit se to bude zejména na cestách nebo třeba při prezentování ve škole či zaměstnání.

A právě s tím vám pomůže tato aplikace. Po doinstalování patřičného podpůrného programu na vašem PC dokáže přeměnit váš smartphone v bezdrátovou myš, resp. touchpad. Kromě pohybu kurzoru jsou podporována také gesta pro scrollování, zoomování a podobně. Možné je takto dokonce využívat funkci ručního psaní, což zpravidla na běžném touchpadu nelze.

Aplikace ale dokáže fungovat i jako jednoduchý bezdrátový ovladač, kterým můžete třeba přepínat hrající hudbu. Multimediální tlačítka lze vyměnit také za šipky pro pohyb ve zmiňovaných prezentacích a budete mít dokonce možnost nakonfigurovat si zástupce pro vzdálené spouštění oblíbených programů.

Aplikace zvládne počítač i vypnout či restartovat a kompatibilní je se všemi hlavními operačními systémy.

Defense Zone 2 HD

Defense Zone 2 HD
Cena: 74,99 Kč

Defense Zone 2 HD je opravdu povedená strategická tower defense hra, která zaujme i po grafické stránce. Vaším cílem bude celkem očekávatelně likvidovat zdánlivě nekonečné kolony nepřátelských vozidel, pěchoty a letectva.

Pro tento úkol budete mít k dispozici širokou paletu zbraní, které se vám budou postupně odemykat. Čím silnější zbraň, tím vyšší cena, takže budete muset pečlivě přemýšlet, jestli je ta správná doba na šetření. Někdy se totiž vyplatí radši postavit větší množství méně silných zbraní, které si lépe poradí s velkým „návalem“ nepřátel.

Kampaň obsahuje poměrně rozsáhlou nabídku map, takže se hra po několika kolech nestane nudnou. Jednotlivá kola se liší nejen grafikou, ale také počtem a rozložením cest. V pozdějších fázích hry se tak může stát, že se budete muset vypořádat s několika vlnami nepřátel přicházejícími z více směrů. Tomu samozřejmě bude nutné přizpůsobovat rozložení věží ještě dřív, než tato situace nastane.

Na výběr máte ze tří obtížnostních levelů. Ten první je ideální, pokud hru chcete jako oddechovou zábavu. Střední je asi ideální volbou pro většinu hráčů a ten nejtěžší pak ze hry udělá opravdovou výzvu pro hardcore hráče.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).