Domů » Bleskovky » Lenovo ThinkPad X12: vyzyvatel Surface Pro s armádní odolností

Lenovo ThinkPad X12: vyzyvatel Surface Pro s armádní odolností

Microsoft včera představil nový Surface Pro 7+ pro podniky a školy, dnes podobný stroj ukázala i společnost Lenovo. Její ThinkPad X12 zaujme podobnou konstrukcí, v některých parametrech je na tom dokonce čerstvá novinka od Lenova lépe.

lenovo thinkpad x12 3

Lenovo ThinkPad X12 je Surface Pro na stereoidech

ThinkPad X12 je tablet s vyklápěcím stojánkem, ke kterému je možné připojit externí klávesnici s koženkovým povrchem a poustkem pro stylus. Klávesnice je podsvícená a obsahuje jak touchpad, tak ikonický trackpoint. Kromě toho na ní najdete i čtečku otisků prstů. Druhou možnosti biometrického ověření je infračervená kamerka nad displejem.

CES 2021 Breakout Session: ThinkPad X12 Detachable

Lenovo do svého počítače osadilo 12,3“ zobrazovač s Full HD rozlišením na poměru stran 3:2. Rámeček je podobně široký jako u Surface Pro, podobná je i hmotnost a tloušťka tabletu – 760 gramů, 8,8 mm. Lenovo se navíc chlubí armádní odolností MIL-810G, takže by měl počítat ustát nějaký ten pár, náhlé změny teplot, apod. Na bocích tabletu najdeme dva porty USB-C (1 × USB 3.2, 1 × Thunderbolt 4), audiokonektor a slot na nanoSIM. Počítač se může připojit k LTE, kromě toho jsou podporovány bezdrátové technologie Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 a nechybí ani NFC.

lenovo thinkpad x12 2

ThinkPad X12 pohání nejnovější 11. generace procesorů Intel Core vPro, v maximální konfiguraci můžete získat procesor Intel Core i7 s grafikou Intel Iris XE, 16 GB RAM a 1TB SSD. Výdrž zajišťuje integrovaný 42Whr akumulátor.

Cena a dostupnost

Lenovo ThinkPad X12 půjde do prodeje v příštím měsíci, cena na našem trhu bude začínat na 44 990 korunách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. 45 tisíc za full HD displej? A koho tím chtějí ohromit?
  Snad už se Microsoft probere a něco s tím Pročkem udělá, protože tenhle segment je absolutně mrtvý a jedou se naprosto k ničemu 2v1 pevným kloubem.

 2. To jsou zoufalci. Na Surface lidi nadávají kvůli velkým rámečkům, tloušťce a váze i poměru stran 3:2 a oni místo aby chyby opravili vše okopírují :-(

  • Mám Surface Pro 7 už dlouho a už bych ho rád vyměnil :-)

  • Co je špatného na 3:2 poměru? Kolik by sis představoval?

  • Na pomer 3:2 nikdo nenadava, spis naopak chvali. Nechapu ani, co by na tom pomeru melo byt nevyhodou.

  • Nevidel som nikoho nadavať na pomer stran 3:2, podla mna je to najlepši možny.
   4:3 je katastrofa pri filmoch, a 16:9 je katastrofa pri použivani zariadenia ako PC/tablet/produktivitu

   A4 papier je tiež 3:2

 3. „Lenovo says the ThinkPad X12 Detachable is set to go on sale later in January starting at $1,149“

  Tak to by me zajimalo kde u nas vzali zakladni cenu 45 tisic…prece nebudou v uemi s tak malou kupni silou prodavat jen nejdrazsi variantu???

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).