Cena:

Microsoft Surface Pro 7+ přináší nové procesory, vyměnitelné SSD a podporu LTE

surface pro 7 3

Když se před nedávnem objevily první fotografie chystaného počítače Microsoft Surface Pro 8, dostavilo se u většiny fanoušků této řady zklamání, že v Redmondu chtějí opět servírovat to samé, co v minulých letech. Dnes došlo k rozuzlení, které však přineslo jiný závěr, než který většina očekávala.

Surface Pro 7+: příjemné novinky, které nejsou pro každého

Představená novinka se nejmenuje dle očekávání Surface Pro 8, ale Surface Pro 7+. Navíc se nejedná o řadového nástupce minulé generace, ale o mírně upravenou variantu, která je určená pouze pro byznysové zákazníky a školy. Přitom tato verze přináší několik novinek, po kterých volají i běžní zákazníci.

surface pro 7

Design Surface Pro 7+ se od minulých generací vůbec nezměnil, počítač má totožný vzhled, rozměry i přibližně stejnou hmotnost. Bystré oko přesto může novinku rozpoznat na první pohled, a to díky novým dvířkům na zádech pod vyklápěcím stojánkem. Ukrývá se pod nimi SSD, které lze uživatelsky vyměnit; stejně jako u ostatních modelů Surface se jedná o méně obvyklý disk NVMe do patice M.2 v krátké formě (2230). Počítač si polepšil v oblasti operační paměti, která může nově dosahovat kapacity až 32 GB.

surface pro 7 1

Microsoft pod stříbrnou nebo černou kapotu počítače osadil novou generaci procesorů Intel Core (i3, i5 a i7) 11. generace, přičemž u vyšších dvou variant je procesor spárován s grafickým čipem Intel Iris Xe. S novými procesory přichází i moderní bezdrátová konektivita v podobě Wi-Fi 6 a Bluetooth 5, kterou je navíc možné volitelně doplnit LTE modemem od Qualcommu; ten lze však kombinovat pouze s Intel Core i5. V počítači najdete slot na fyzickou SIM, podporován je i standard eSIM.

Microsoft Surface Pro 7+ with LTE Advanced | First Look at Design, Specs, and Internals

Microsoft také mírně přepracoval chlazení a zvětšil kapacitu akumulátoru na 50,4 Whr. Díky tomu má Surface Pro 7+ vydržet na jedno nabití až 15 hodin. Díky podpoře rychlonabíjení je možné dobít akumulátor z nuly na 80 procent za pouhou hodinu.

Surface Pro 8 pro běžné spotřebitele na konci roku

Microsoft začne prodávat firemním zákazníkům Surface Pro 7+ ještě v průběhu tohoto týdne, cena startuje na 899 USD (asi 19 500 korun) za variantu s Intel Core i3, 8 GB RAM a 128GB pamětí. Nejlevnější varianta s LTE modemem přijde na 1 149 USD (asi 25 tisíc korun bez DPH), nejvyšší konfigurace bez LTE modemu s Intel Core i7, 32 GB RAM a 1TB úložištěm přijde na 2 799 USD (asi 60 tisíc korun bez DPH).

surface pro 7 2

A co běžní spotřebitelé? Ti si musí na Surface Pro 7+ muset nechat zajít chuť a vyčkávat do podzimu, kdy Microsoft hodlá představit Surface Pro 8. Doufejme, že s novým designem a tenčími rámečky okolo displeje.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.