Domů » Bleskovky » Lenovo Phab2 a Phab2 Plus: Pokud nepotřebujete Tango a chcete ušetřit

Lenovo Phab2 a Phab2 Plus: Pokud nepotřebujete Tango a chcete ušetřit

Společnost Lenovo dnes nepředstavila pouze tabletofon Phab2 Pro (více informací), ale i jeho levnější bratříčky, pojmenované jako Lenovo Phab2 a Phab2 Plus. I v tomto případě se jedná o tabletofony se 6,4″ displejem, avšak se slabší výbavou a absencí technologie Tango.

Lenovo Phab2

Displej základního modelu Phab 2 má pouze HD rozlišení, což znamená nepříliš přesvědčivou jemnost 227 ppi. Telefon pohání čipset MediaTek MTK8735 podpořený 2 GB operační paměti. Vnitřní úložiště je tvořeno 32GB pamětí, kterou lze ještě rozšířit paměťovou kartou. Fotoaparáty tohoto modelu mají rozlišení 13 a 5 megapixelů, stejně jako vlakový model Phab2 Pro nechybí podpora zvuku Dolby Atmos a záznam zvuku Dolby Digital 5.1. Baterie má kapacitu 4 050 mAh, avšak čipset MediaTeku ji nedovoluje nabíjet tak rychle, jako u modelu Phab2 Pro se Snapdragonem.

phab2-displays
Rodina telefonů Lenovo Phab 2 (zdroj fotografií: AndriodCentral)

Lenovo Phab2 má tloušťku pouze 5,5 mm a váží 225 gramů. Na trh půjde v šedé a zlaté barvě, cena pro americký trh je stanovena na 199 dolarů (4 700 korun bez DPH). Telefon má být dostupný v září s Androidem 6.0 na palubě.

Lenovo Phab2 Plus

Verze Plus nabízí stejně velký 6,4″ displej, avšak v tomto případě s Full HD rozlišením. Oproti základnímu modelu je lepší i vnitřní výbava zahrnující čipset MediaTek MTK 8783 a 3 GB operační paměti. Velikost úložiště zůstává stejná, stejně tak i rozlišení zadního fotoaparátu. Polepšila si však čelní kamerka, jejíž rozlišení narostlo na 8 Mpx.

lenovo-phab-family
Rodina telefonů Lenovo Phab 2 (zdroj fotografií: AndriodCentral)

Lenovo Phab2 Plus půjde do prodeje ve stejných barvách jako Phab 2, bude však stát o 100 dolarů více (asi 7 200 korun bez DPH). Dostupnost na americkém trhu je stanovena na srpen letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Refael (neregistrovaný)

    Tango a QHD rozlišení sice nepotřebuji, ale u procesoru nějak nevěřím MTK, co se týče optimalizace na výdrž baterie.

    • No on bohužel ani ten Snapdragon (parametrově) není žádný zázrak, ale aspoň že to není nějaký praštěný MTK. No tady to zbytečně zazdili, souhlas.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).