Domů » Bleskovky » Lenovo Phab2 Pro: Project Tango poprvé ve smartphonu

Lenovo Phab2 Pro: Project Tango poprvé ve smartphonu

Lenovo na úvodní přednášce tiskové konference Tech World 2016 představilo první konzumní smartphone vybavený technologií, kterou Google nazývá jako Project Tango.

phab2pro

Tato technologie umožňuje vidět smartphonu svět ve 3D podobně jako lidské oči, a dokáže do reálného světa promítat virtuální objekty. To se může hodit nejen při hraní her, ale i v reálném životě, například při pokročilé navigaci v interiérech (při prohlížení exponátů v muzeu nebo při navrhování nové kuchyně) nebo při výuce.

phab2-pro-4-1

Smartphone Lenovo Phab2 Pro tvoří kovové unibody tělo, které je domovem pro rozměrný 6,4″ IPS displej s Quad HD rozlišením. Fyzické rozměry zařízení jsou 179,8 × 88,57 × 6,96 mm a hmotnost je 259 gramů.

Lenovo Phab 2 Pro Product Tour - World's First Smartphone with Tango

Na těle telefonu se dále nacházejí 4 kamery – čelní s rozlišením 8 megapixelů; a pak trojice snímačů na zadní straně. Hlavní fotoaparát disponuje rozlišením 16 megapixelů a doprovází jej sekundární snímač pro zjišťování hloubky scény a senzor pohybu. Toto kombo pak ještě na zádech čtečka otisků prstů.

Tabletofon má také nabídnout skvělý zvuk s nálepkou Dolby Atmos, a má se také jednat o první smartphone, který nahrává 5.1 Dolby audio, byť pouze 3 mikrofony. O výdrž se stará baterie s kapacitou 4050 mAh, kterou lze nabíjet až 2,4× rychleji než je obvyklé.

Lenovo Phab 2 Pro - World's First Smartphone with Tango

Paradoxně Lenovo Phab 2 Pro nepohání ten nejlepší hardware současnosti, motorem je čipset Qualcomm Snapdragon 652 ve spolupráci s 4 GB RAM. Vnitřní úložiště nabízí kapacitu 64 GB bez možnosti jejího rozšíření. Operačním systémem je Android 6.0 Marshmallow.

Lenovo Phab2 Pro bude dostupný globálně letos v září za cenu 499 dolarů (asi 12 tisíc korun bez DPH). Na výběr bude stříbrná a zlatá varianta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments