Domů » Články » Lenovo LePhone: Android z budoucnosti prezentován na CESu v Las Vegas

Lenovo LePhone: Android z budoucnosti prezentován na CESu v Las Vegas

Lenovo na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas prezentovalo velice zajímavý komunikátor s názvem LePhone, který nabídne systém Android 1.6 a později i 2.0, 1 GHz procesor Qualcomm Snapdragon, WVGA displej s úhlopříčkou 3,7″ a možnost připojení dalších periferií přes speciální magnetický konektor. Po designové stránce to vypadá, že se LePhone trochu inspiroval u iPhonu a něco málo pobral i z Palmu Pre. Jen je škoda, že s ním výrobce plánuje zamířit pouze na čínský trh a do Evropy se pravděpodobně vůbec nedostane, a je to škoda, protože něco takového bychom tady určitě uvítali.

Operační systém Android 2.0 je vybavený vlastní grafickou nadstavbou od výrobce, která mi tak trochu připomíná systém webOS ze zmíněného Palmu Pre a přehlédnout nelze ani virtuální tlačítko ve spodní části displeje, které slouží k návratu na hlavní obrazovku a spuštění panelu s widgety. LePhone disponuje WCDMA modulem a bezdrátovými technologiemi Wi-Fi 802.11b/g/n + Bluetooth 2.1. Prostor pod displejem by měla tvořit senzorová plocha s několika tlačítky. Na zadní straně najdeme 3 MPx fotoaparát s automatickým ostřením, přisvětlovací dioda však chybí. Potěší také přítomnost 3,5 mm výstupu na sluchátka a microSD slotu. Další hardwarové parametry zatím výrobce nezveřejnil, ale snad se brzy objeví nějaká oficiální tisková zpráva, která to upřesní.

- - -

- - -
Oficiální rendery od výrobce 

Na boku přístroje najdeme magnetický konektor, přes který bude telefon možné připojit třeba k synchronizační kolébce nebo externí hardwarové klávesnici, kterou Lenovo na CESu také prezentovalo a ve spojení s telefonem vypadá neskutečně zajímavě. Jednotlivé klávesy jsou umístěny v celkem pěti řadách a mezi nimi uprostřed je umístěn čtyřsměrový ovladač s potvrzovacím tlačítkem. Po stranách nechybí několik systémových kláves, přes které bude například možné spouštět nastavení programy nebo vyvolávat nejrůznější funkce. Magnetické připojení klávesnice není žádnou novinkou; podobně měl připojení externí klávesnice řešený komunikátor HTC X7510, nicméně Lenovo to dovedlo k dokonalosti a dalo si záležet i na designové stránce, i když na rozmístění si asi bude potřeba nějaký čas zvykat.


Téměř 10 minut dlouhé video, na kterým si prototyp telefonu můžete velmi dobře prohlédnout

Výrobce se nyní soustředí především na čínský trh a Evropa společně s USA zůstává až na druhé koleji. Bylo by skvělé, kdyby se LePhone časem objevil i pro evropské sítě, ale Lenovo má zřejmě jiné plány. Je to ale krasavec, co říkáte?

- - -
LePhone na živých fotografiích

Zdroje: Phandroid, UnwiredView

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. barberry.pha

  vypada hezky ale pokud nepocitaji s evropou tak asi ani nema smysl uvazovat .. to pripojeni k ty klavesnici vypada hodne zajimave :)
  me osobne se podle videa libi a vypada hodne svizne a nadstavba zajimave … proc jenom s k nam takovy zajimavy veci nedovazi :p

 2. sem se toho vic nedovazi … motorola droid zatim ne, nexus one asi ano ale buh vi kdy, asi taky nezbude nez nakonec poridit z ebay, nasi operatori jsou rekneme … malo pruzni … asi jako porcelan.

 3. V souvislosti s tímto mobilem, čínským trhem a OS Android je zajímavé, že Google zřejmě opustí tento trh kvůli neochotě dále podporovat cenzuru. Něco takového by samozřejmě mělo vliv i na telefony s tímto OS. Z toho pohledu bude zajímavé sledovat jak to celé dopadne, protože Google má zkrátka zaseklý drápek i tady.

 4. Vzhled prvoplánový – co nejrychleji a nejsilněji zaujmout, ale za rok se ho bude člověk stydět vytáhnout. Naopak se mi líbí koncepce, která se snaží najít novou cestu. Mít to diodu pro foťák, byla by to po pěti letech první snaha o plnohodnotné pda.

 5. Vypadá móóóc dobře.

 6. Hmmm dalsi vysmech kvalitni designerske tvorbe… takovy hnuj snad dela dnes jenom Motorola… ted uz teda i Lenovo…

 7. Podle mě teda vypadá naprosto tragicky. Neuhledný nehezký tlustý kus čehosi. Tfuj.

 8. …navic z pouziteho materialu je krasne videt, jaky to bude „upatlanek“ kdyz ho parkrat clovek chytne do ruky. Treba k tomu bude hadyrka k nepretrzitemu lesteni :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).