Domů » Bleskovky » Lenovo chce překonat rekord. Láká na skutečně bezrámečkový telefon

Lenovo chce překonat rekord. Láká na skutečně bezrámečkový telefon

Lenovo chce překvapit svět smartphonem, který posune výraz „bezrámečkový“ na další úroveň. Viceprezident společnosti Chang Cheng na svůj účet na síti Weibo poslal následující obrázek.

K němu pak přidal jednoduchou anketu s otázkou „Jak byste definovali smartphone?“ s následujícími možnostmi:

 1. Displej vyplňuje 80 – 84 procent čelní plochy
 2. Displej vyplňuje 85 – 89 procent čelní plochy
 3. Displej vyplňuje 90 – 94 procent čelní plochy

Po skončení této ankety naznačil, že příští smartphone od Lenova překoná bariéru 95 procent a stane se skutečně bezrámečkovým smartphonem bez jakýchkoliv bočnic či přebytečných prostorů nad a pod displejem. Podle obrázku výše by neměl být přítomen ani žádný výřez v displeji.

Jak bude nové Lenovo vypadat, bychom se měli dozvědět 14. června.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

33 komentářů

 1. Asi myslíte bezrámečkový displej, protože ten telefon očividně rám (kolem displeje) má ????

  • Koukám, že zase potřebuješ osvětu. :) Každý displej je sám o sobě bezrámečkový, rámeček kolem něj tvoří tělo přístroje. Pro smartphony s úzkými rámečky kolem displeje se obecně vžil termín „bezrámečkový“, protože skutečně bezrámečkový smartphone udělat nejde, protože displej musí být vždy nějak vsazen do těla přístroje, takže kolem něj vždy bude nějaký rámeček – dokonce i Edge verze Samsungů mají rámečky na bocích přístroje. Jediná možnost, jak udělat skutečne bezrámečkový smartphone by byla udělat ho kompletně jen z displeje, ale to by zase bylo trochu nepraktické. Takže asi tak, doufám že už máš jasno.

  • Milí opět zmatený hepii (neregistrovaný) (a tví jiní neregistrovaní kloni), o tom, zda displej má či nemá rámeček rozhoduje jeho konstrukce, ne ty ????
   Dále, v kontextu těhle placek je myšlen přední panel přístroje, strana displeje.

   A tento render ukazuje bezrámečkový displej (čelní strana), zařízení ale pak má rámeček, tak jak oba shodné (grats) hovoříme a oba tak poukazujeme na onen omyl v textu (THX).

   Kapišto?????

  • Uni, já nerozumět řeči tvého kmene .

  • uni: Takže nepochopil. Ok, tak ještě jednou: Každý displej je sám o sobě bezrámečkový, rámeček kolem něj tvoří tělo přístroje. Pro smartphony s úzkými rámečky kolem displeje se obecně vžil termín „bezrámečkový“, protože skutečně bezrámečkový smartphone udělat nejde, protože displej musí být vždy nějak vsazen do těla přístroje, takže kolem něj vždy bude nějaký rámeček – dokonce i Edge verze Samsungů mají rámečky na bocích přístroje. Jediná možnost, jak udělat skutečne bezrámečkový smartphone by byla udělat ho kompletně jen z displeje, ale to by zase bylo trochu nepraktické. Takže asi tak, doufám že už máš jasno.

  • Rákoska (neregistrovaný): Ah sorry, THX užívají fosilové, TY, doba je rychlá.

  • Uni: na tebe bych nechtěl narazit ani na ulici..

  • shepii (neregistrovaný): Já hovořím o čelním panelu, ty hovoříš o čelním panelu, ale furt se musíš hádat, pak kdo co nechápe????

   A ano!, oba hovoříme o tom, že toto není bezrámečkový telefon. O tom tu celou dobu hovoříme Mlho…

  • Tak to zkus ještě jednou a už prosimtě hlavně pořádně čti, protože vše, co je podstatné, jsem napsal.: Každý displej je sám o sobě bezrámečkový, rámeček kolem něj tvoří tělo přístroje. Pro smartphony s úzkými rámečky kolem displeje se obecně vžil termín „bezrámečkový“, protože skutečně bezrámečkový smartphone udělat nejde, protože displej musí být vždy nějak vsazen do těla přístroje, takže kolem něj vždy bude nějaký rámeček – dokonce i Edge verze Samsungů mají rámečky na bocích přístroje. Jediná možnost, jak udělat skutečne bezrámečkový smartphone by byla udělat ho kompletně jen z displeje, ale to by zase bylo trochu nepraktické. Takže asi tak, doufám že už máš jasno.

  • …křach…, tak, a mám dva klacky, hurá.

  • uni: To už ti z té snahy naučit se chápat psaný text nadobro hráblo?

  • Uni, no comment.

 2. No s edge dizajnom po vsetkych stranach by vyzeral lepsie, futuristicky. Ale inak som rad tomuto trendu ktory ma zmysel aj po praktickej a estetickej stranke.

  Konecne skoncil dizajn starych xperii a iphonov

 3. Uni,číst tvoje komentáře je fakt žrádlo. Už někam zalez a vykašli se na to. Je to tu pak jako v blázinci.

  • Nech ho, aspoň je tady sranda. :)

  • No legrace to možná je, ale ty jeho postřehy a připomínky jsou dobrý odpad. On píše jen aby psal.

  • Dejvicz (neregistrovaný): Ale uvědomuješ si, že např. shepii (neregistrovaný) se mnou souhlasí, že to není bezráměčkový telefon a že tedy dle všeho (ostatně, zapoj obyč. selský rozum) to téma je prostě tak, jak jsem napsal a že jsi s názorem mimo?:DDD
   Ale tak hlavně že je s tebou tady ta zábava no… ačkoli….

  • natahujes sa tu o slovicka. ja neviem, mas ty aj ine aktivity ako internet, telefony a pc ? ved si tu nalepeny nonstop, asi ti z toho sviha trochu ked zabijas cas takymto slovickarenim

  • uni, ty máš opravdu problém s chápáním psaného textu.
   Už ti to tu bylo vysvětlováno jednou v jiném tématu, ale stále jsi to nepochopil. Tady nejde o to, že s tebou nesouhlasí, ano minimální rámeček tam bude pravděpodobně vždycky. Jde tedy o to, že se vyjadřuješ jak tatar, protože i 10 let starý displej, jakožto montovaná součástka do nějakého PDA byla vždy bezrámečková.
   Ono tedy používat slovo „bezrámečkové“ se spojením šasi telefonu je momentálně nešťastné a chápeme všichni o co ti jde. Ovšem smartmania s tím asi nepřišla a jde o vžitý pojem i ze zahraničních webů s kterým asi nic neuděláme.
   Takže místo toho, aby jsi správně zatrolil, tak jsi ze sebe udělal akorát technického analfabeta a jsi všem k smíchu.

  • Martin (neregistrovaný): To je samozřejmě nesmysl (který opakuje i shepii (neregistrovaný)). To zda je displej bezrámečkový či není je věc konstrukce, nikoli, co si kdo tady zmteně myslí.

   Bezrámečkový displej předvedl např. Samsung s MLCD panelem (ať někoho zase pro změnu nemate pojem matrice…). Rámečkový displej je např. klasický LCD displej s podsvícením z boku (v rámečku). Atd.

   OMG, OMG, OMG.

  • uni: Ale to podsvícení je součást displeje, nejde o žádný rámeček. Rámeček displeji přidá až konstrukce smartphonu. Jak píše Martin, každý displej je tedy bezrámečkový a pak tedy nemá smysl toto vůbec zmiňovat. Přestaň, už jsi tu jen pro smích. :/

  • shepii (neregistrovaný): Rámeček displeje je to, co nezobrazuje. Proboha, kam až jsme to klesli…?

  • uni: Ještě nikdy jsem nikde nečetl, že by někdo kromě tebe okraj displeje, ať zobrazuje nebo ne, nazýval rámečkem. Co vy BFU už nevymyslíte.?

  • shepii (neregistrovaný): Tak to je v pořádku. Já také nechodím např. na fóra o vozech a nekřičím tam, co všechno jsem nečetl. Otázka je, proč ty máš tuto potřebu (jen?) u mobilů.

  • :D Ale on je rozdíl nečíst, protože se v tom nevyznáš (tvůj případ), nebo nečíst, protože není kde číst, když není nikde psáno (můj případ) ;)

 4. uni: Přečti si to ještě jednou. Já s tebou nesouhlasím, naopak to vidím stejně jako redakce – pro smartphony s minimálními nebo žádnými okraji kolem displeje se zkrátka všeobecně vžilo označení „bezrámečkový“, i když bezrámečkový už z podstaty nemůže být žádný smartphone. Zrovnatak jako se v průmyslu pro označení velice nízkého tlaku vžil pojem „vakuum“ a přesto o vakuum po fyzikálně stránce nejde. Prostě si na to zvykni a nepindej.

  • „Jediná možnost, jak udělat skutečne bezrámečkový smartphone by byla udělat ho kompletně jen z displeje, ale to by zase bylo trochu nepraktické.“
   Takže očividně je zde definice, co je označeno pojmem „bezrámečkový telefon“. Už se hádáš i sám se sebou:)

  • Ne, to není dedinice. To je jen teoretická představa, jak by mohl vypadat bezrámečkový smartphone, který by označení „bezrámečkový“ naplňoval na 100%. To ale neznamená, že je špatně používat slovo bezrámečkový pro smartphony s minimálním rámečkem kolem displeje – ostatně se toto označení zažilo a běžně je všude používáno ;)

  • Ok, tak počkáme až se zde v budoucnu objeví článek s „skutečně skutečně bezrámečkový telefon“. Pak se pls ozvi a dám ti za pravdu. Doufám ale, že se této demence nedožiji….:)

  • No já se už dožil tvé demence a ani kupodivu nebylo potřeba čekat. :) Jinak pro dnešek už stačí, už mě nudíš.

 5. zalezi jestli tak jak vypada ten horejsek bude vypadat i spodek!!! pokud ano tak to bude hit. pokud zase dole hrb bude tak je to zase jen traparna.

  oobne to zahnuti bych moc nemusel. rovne by to bylo lepsi

  • „Po skončení této ankety naznačil, že příští smartphone od Lenova překoná bariéru 95 procent…“ Snad ne, 5% přední plochy by nemělo stačit na víc, než jen na tenký rámeček.

 6. Je to od Lenovo takže aj zadarmo bude drahý! U lenova si môžete vybrať či samé reklamácie zabugovaný systém či vám zarezu podporu po roku alebo všetko naraz. Lenovo nikdy viac.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).