Domů » Bleskovky » Leef Bridge a PKparis K’2: Duální USB Flash disky nejen pro zařízení s Androidem

Leef Bridge a PKparis K’2: Duální USB Flash disky nejen pro zařízení s Androidem

Chcete si pustit na vašem tabletu či telefonu film, který leží na disku vašeho počítače? Není nic jednoduššího, než obě zařízení propojit microUSB kabelem a soubor s filmem si do telefonu nahrát. Nebo využít cloudové služby a vyřešit situaci bezdrátově. Také je možné vyjmout z telefonu paměťovou kartu a skrze čtečku nahrát film na ni. Co když ale váš telefon paměťové karty vůbec nepodporuje a vaše vnitřní paměť je beznadějně zaplněná?

Firma Leef letos v červnu představila duální USB 2.0 klíčenku, opatřenou na jedné straně USB konektorem, na druhé microUSB konektorem, kterou lze připojit jak k počítači, tak k mobilnímu telefonu s Androidem. Oba konektory mají přístup ke stejné paměti, která v případě Leefu činí 16, 32 nebo 64 GB. Před vánoci společnost Leef přišla s novou verzí Bridge, podporující USB je ve verzi 3.0 (na trh přijde 19. ledna příštího roku), umožňujcí klíčence číst data rychlostí až 90 MB/s, což je dostatečná rychlost ke sledování Full HD filmů přímo z flash paměti bez zadrhávání. Pro použití klíčenky v zařízení s Androidem, je zapotřebí vlastnit přístroj s verzí 4.1 Jelly Bean a vyšším.

Leef Bridge 3.0 stojí 19,99 USD (400 Kč) za 16 GB verzi, 34,99 USD (700 Kč) za 32 GB verzi a 69,99 USD (1 400 Kč) za 64 GB verzi. V tuzemských obchodech lze prozatím pořídit pouze starší verzi s USB 2.0 s cenovkou začínající na 672 Kč za 16 GB verzi.

Konkurencí Leefu se může stát společnost PKparis, která v těchto dnech představila obdobné zařízení s názvem K’2. Firma se chlubí, že K’2 je se svými rozměry 34,5 x 17 x 7 mm nejmenším zařízením tohoto typu na světě. Stejně jako u Leep Bridge se na jeho těle nachází jak plnohodnotný USB konektor, tak jeho menší bratříček. Narozdíl od konkurence ale nenabízí PKparis K’2 vnitřní paměť, uživateli namísto ní poslouží microSD karta.

Klíčenka se prodává s 16 GB kartou za 29,9 EUR (830 Kč), kartu je však možné později vyměnit za 32 GB. 64 GB karty nejsou podporovány, stejně tak zde není podpora USB 3.0. Tato duální čtečka microSD karet podporuje počítače PC a Mac a mobilní telefony s operačním systémem Android.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. František Šafr

    Doufám, že je jen otázkou času, kdy něco podobného bude i pro platformu Windows Phone 8.

  2. OTG kabel mi přijde lepší, už vidim těch vylomenejch konektorů až se tohle rozšíří.

    • Me prijde nejlepsi SLOT NA KARTU + redukce na SD misto techhle pitomosti (ani to vylomeni by nehrozilo). Nebyt Apple tak ma slot na klasickou SD kartu UPLNE kazde zarizeni. Ale i tak je jich vcelku dost (autoradia, domaci kina, kazdy notebook/netbook…).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).