Domů » Bleskovky » Kuráž jako Apple. Od příštího roku Samsung možná začne nabízet telefony bez nabíječek

Kuráž jako Apple. Od příštího roku Samsung možná začne nabízet telefony bez nabíječek

Když Apple odstranil ze svých telefonů sluchátkový jack, netrvalo dlouho a tato stálice začala pomalu mizet i z telefonů ostatních značek. Letos bude s největší pravděpodobností chybět v balení iPhonů nabíjecí adaptér a nedivili bychom se, kdyby tento trend následovali i ostatní.

Korejský server ETNews přišel v tomto týdnu s informací, že o odstranění nabíječek z balení vybraných telefonů uvažuje i Samsung. Stát by se tak mohlo už v příštím roce, pravděpodobně u vlajkových modelů. Prodej telefonů bez nabíječky by měl alespoň částečně vyrovnat zvýšené náklady spojené s implementací 5G modemů. Kromě toho se bude jednat o značné odlehčení životnímu prostředí – Samsung ročně vyexpeduje zhruba 300 milionů smartphonů.

NepřehlédněteiPhone bez nabíječky a sluchátek v balení: skandál, či způsob, jak být šetrnější k životnímu prostředí?

Dá se předpokládat, že v poměrně blízké budoucnosti se stane nabíječka v balení telefonu vzácností. Zájemci o nový telefon si budou muset vystačit s dosavadní nabíječkou, popřípadě si zakoupit novou zvlášť.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments