Domů » Bleskovky » Krychličky pro dlaždice: Microsoft vydal Minecraft pro Windows Phone

Krychličky pro dlaždice: Microsoft vydal Minecraft pro Windows Phone

Do letošního roku vyvíjelo multiplatformní hru Minecraft studio Mojang, v září však bylo pohlceno Microsoftem, který v Minecraftu vidí veliký potenciál k výuce dětí. Nedlouho po dokončení akvizice byla přislíbena verze pro platformu Windows Phone, jejíž vývoj údajně začal ještě před obchodem. Počínaje dnešním dnem si krychličky na dlaždicový systém můžete stáhnout.

  

Jedná se portaci verze, které je již dlouho k dispozici na platformách Android a iOS, tudíž se setkáte se stejně rozsáhlými světy, stejnými herními módy, multiplayerem přes Wi-Fi atd. Nebude to ovšem zadarmo, Microsoft hru nabízí za 140 korun, přičemž neexistuje žádná trial verze na vyzkoušení.

   

Potěší však funkčnost hry na telefonech s 512 MB RAM. Minecraft pro jednotlivé platformy si můžete stáhnout z následujících odkazů.

Odkaz na WP katalog Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. Aj na 512MB RAM. Tomu sa povie optimalizácia :)

 2. Vtipné bylo, jak jsem někde četl, že mají jakousi verzi, která je pomalá a potřebuje optimalizaci, a o měsíc, dva později je hotová app v obchodě. Tomu se říká rychlost, ne tomu, co MS předvádí se svými vlastními službami… :)

 3. No a jaké jsou zkušenosti? už jste to někdo zkoušel?

 4. Jako za 140,- Kč? Tak do toho fakt nejdu.

  • Ta cena je shodná s jakýmkoli jiným klientem na Androidu nebo iOS.

  • Bublina (neregistrovaný)

   Za kvalitní aplikaci si takovou částku zaplatím. Je to odpovídající suma a vývojáři si odměnu zaslouží.

  • borix (neregistrovaný)

   Spíš by to chtělo nějakou možnost na vyzkoušení.

  • borix (neregistrovaný): Měl jsem za to, že killer funkce Phone Store oproti ostatním je automaticky možnost vyzkoušení po omezenou dobu, hodně se tu křičelo, jak jsou ostatní v tomto pozadu. Tak by neměl být problém ne?

   Ačkoli zrovna u tak specifického herního titulu to snad ani není třeba, Minecraft chceš nebo ne. U 101. střílečky chceš vědět, do čeho deš, to chápu.

  • borix (neregistrovaný)

   UNI: Když tak nad tím přemýšlím, tak je to opravdu poprvé, co na WP nemám možnost vyzkoušení, tak asi časem opravdu přibyde. Jako killer funkci bych to nenazýval, zas tak extrémně důležité to není.

   Já minecraft nikdy nezkoušel a nevím ani co je to zač, takže u mě by to asi trochu užitečné bylo :-)

  • UNI: ano, tato fíčura ve Storu je, ale vydavatel není povinnen zkušební verzi vydávat. (Mimochodem není to „killer“, ale ušetří to duplicity typu HRA / HRA free edition atd.)

  • steelspace: aha, není to tedy součást Phone Store, ale volba vývojáře. Tak jako může udělat nějakou formu dema i pro ostatní Store. Tak to nic moc exkluzivního:) Navíc v době InApp je to defakto úplně jedno:)

 5. Matej (neregistrovaný)

  Ahoj, je mp na wp kompatibilní s verzí mc na androidu? Rád bych si zahrál s kamarádem, který má android :).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).