Domů » Bleskovky » Krátká videa YouTube Shorts jsou dostupná v Česku. Inspiraci čerpala z TikToku

Krátká videa YouTube Shorts jsou dostupná v Česku. Inspiraci čerpala z TikToku

YouTube spustil nový formát krátkých videí s názvem YouTube Shorts v České republice. Společnost novinku poprvé představila v září 2020 v Indii, do našich končin se tedy dostává s mírným zpožděním. V rámci YouTube Shorts lze nahrávat, sledovat a zveřejňovat patnáctisekundová chytlavá videa pouze pomocí mobilního telefonu a doprovodit je krátkými audio úryvky z rozsáhlého katalogu hudby, kterým YouTube disponuje.

Shorts vizualy
YouTube Shorts

„Chtěli jsme, aby bylo natáčení krátkých videí prostřednictvím Shorts pro uživatele jednoduché a zábavné,“ říká Todd Sherman, globální produktový manažer YouTube Shorts. „V tuto chvíli pokračujeme ve vylepšování produktu na základě zpětné vazby od našich tvůrců a umělců a počítáme s tím, že postupně budeme přidávat další funkce,“ dodává.

YouTube do projektu Shorts zapojil své partnery z hudebního průmyslu, kteří umělcům a tvůrcům zajistili možnost využít v rámci svých krátkých videí hudbu z více než 250 hudebních vydavatelství z celého světa. Shorts jsou v současné době k dispozici v betaverzi a lze je najít ve speciální záložce v mobilní aplikaci YouTube.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).