Koronavirus zhatil Qualcommu plány: Snapdragon 8 Gen 1+ byl odložen

Qualcomm 4

Ačkoli se Snapdragon 8 Gen 1, jeden z nejvybavenějších čipsetů současnosti, na trhu moc dlouho neohřál, už se začaly šířit spekulace, že Qualcomm chystá jeho vylepšenou verzi s „plusovým“ označením. Podle zákulisních informací měla americká polovodičová společnost svůj čipset představit už tento měsíc, avšak pandemie řekla ne.

S novými spekulacemi přispěchal známý leaker Digital Chat Station, jenž tvrdí, že Qualcomm posunul představení čipsetu Snapdragon 8 Gen 1+ na druhou polovinu letošního roku. Za zdržením podle něj stojí koronavirus – státní agentura Xinhua totiž citovala čínské státníky, podle kterých rozvolňování opatření povede k „masivnímu nárůstu infikovaných osob“, což negativně zasáhne ekonomiku.

snapdragon 8 gen 1 reference design outdoors

Dle Digital Chat Station bude prvním smartphonem s novým čipsetem zařízení od Motoroly, neboť obě firmy mají nadstandardně dobré vztahy, ostatně prvním telefonem se Snapdragonem 8 Gen 1 byla Motorola Edge 30 Pro. Snapdragon 8 Gen 1+ má přinést především nárůst grafického výkonu, tudíž se s nejvyšší pravděpodobností nebude jednat o přímého nástupce, ale spíše o mezigenerační vylepšení.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku