Domů » Bleskovky » Konkurent BlackBerry slaví úspěch na Kickstarteru. Zaplatil se do několika minut

Konkurent BlackBerry slaví úspěch na Kickstarteru. Zaplatil se do několika minut

Skalní příznivci hardwarových klávesnic mohou prostřednictvím kampaně na Kickstarteru podpořit vznik zařízení, které spojuje produktivitu manažerských telefonů od BlackBerry s pohodlím operačního systému Android.

unihertz titan
Konkurent BlackBerry slaví úspěch na Kickstarteru. Má snést hrubší zacházení a nevadí mu ani voda.

Úspěch na Kickstarteru

Nad designem telefonu, který se ukrývá pod názvem Unihertz Titan, se možná leckdo pousměje. To však tomuto zařízení nezabránilo v nečekaném úspěchu. Požadovaných, a poněkud skromných, 100 000 dolarů se totiž vybralo v řádu několika minut. V době psaní článku se částka blížila půl milionu dolarů, a to do konce crowdfundingové kampaně zbývá téměř 28 dní.

Přispěvatelé (bez ohledu na to, kdy se do kampaně zapojí) mají šanci získat telefon s přiléhavým přízviskem Titan se slevou až 120 dolarů (přibližně asi 2 780 korun), což už z tak přijatelné plánované prodejní ceny 359 dolarů (přibližně 8 330 korun) činí skutečně lákavou nabídku. Prvním zákazníkům by se měl telefon dostat do rukou v průběhu letošního prosince.

Unihertz Titan: výbava

Zařízení nabídne operační systém Android ve verzi 9.0 Pie. Váha telefonu se zastavila na 303 gramech při tloušťce téměř 17 milimetrů. Jednou z předních vlastností by měla být ergonomicky navržená fyzická QWERTY klávesnice a ostrý 4,5palcový displej dotykový displej s rozlišením 1400 x 1400 pixelů. Velkým lákadlem je také baterie s astronomickou kapacitou 6000 mAh a nechybí ani konstrukce odolná proti nárazům, prachu či vodě.

Co se týče dalších specifikací, Unihertz Titan nabídne 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměť, neupřesněný osmijádrový procesor, čtečku otisků prstů či odemykání pomocí rozpoznání obličejem.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

7 komentářů

 1. Přesto, že astronomická aku, nevyčnívá z řady (viz Asus ROG II vedle ? ).
  No tento každodenně vyčnívá váhou. Ta je snad omyl…

  • Protože těch pár gramů navíc je v kapse hrozně moc poznat… :-P

 2. Konkurence BB ? To je k smíchu, pokud mluvím o BB, mluvím o telefonu s OS BB. Ty novinky s Drojdem jsou o ničem.
  Každá napodobenina BB s klávesnicí byla jen napodobenina – jejich klávesnice nikdy neměly konkurenci.

  Kdo nevyzkoušel, neví – OS BB10 byl pokračovatelem předchozího OS – všechny se vyznačovaly perfektním propojením aplikací pro práci, bezpečností, neuvěřitelnou stabilitou a rychlostí OS (když vezmeme že HW BB nebyl nikdy na top špičce)

  Je škoda že tento OS již není – BB bez něj není BB.

 3. „neupřesněný osmijádrový procesor“
  Může znamenat jen dvě věci – nižší řada Snapdragonu nebo Mediatek.

 4. Ako to mop prejsť certifikáciou Google Android keď ten vyslovene 1:1 ratio zakazuje ? V dobe BB Passport to bola dost horúca vec, a aj vyjadrenie od BB bolo v štýle že droid tam byť nemohol lebo Google to neumožňuje kôli rozlíšeniu .

 5. No jo na Kickstarteru by se mohl časem objevit nějaký dokonalý 16:9 mobil pevně věřím že jo a nakopne těm nudlím p*del klidně i přispěji na jeho realizaci :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).