Domů » Bleskovky » BlackBerry KEY2 se dočkalo oživení, na MWC byla představena speciální Red editon

BlackBerry KEY2 se dočkalo oživení, na MWC byla představena speciální Red editon

Pokud jste se na MWC těšili na nový smartphone BlackBerry, musíme vás zklamat. Společnost TCL, která telefony BlackBerry vyrábí, přivezla do Barcelony pouze novou barevnou verzi. Telefon dostal červený kovový rám, zbytek telefonu zůstává černý.

Kromě nové barvy získává telefon drobné hardwarové vylepšení – vnitřní úložiště bylo zdvojnásobeno na 128 GB. Další změny se týkají pouze softwaru, lehce byl přepracován BlackBerry Hub i aplikace Kalendář. Novinkou jsou také červená sluchátka, která najdete v balení.

Kdy půjde BlackBerry KEY2 Red Editon do prodeje, je v tuto chvíli nejisté, cena je stanovena na 779 EUR (asi 20 tisíc korun), což je za rok starý telefon s novou barvou velmi sebejistá částka.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Inspirace Applem čistě náhodná:)

 2. @ iphone7 …. no já ti nevím, ale BB vydalo passporta v RED někdy začátkem 2015 :-) Kdy prosím vyšla 7čka v červené?

 3. Vypadá dobře, ale cena 20k už mi přijde fakt vysoká. Jsem každopádně zvědav kdy hodlají představit Key3 (že by až podzim?) a stejně tak doufám, že se budou pokračovat i v nástupci skvělého čistě dotykového modelu Motion..

  • Nemálo odborníků zde ti vysvětlí, že TCL má ty telefony velice laciné ???

 4. Možná se BB inspiruje, na tom není nic špatného, dělají to všechny značky a to žene vývoj kupředu. Občas udělá i modely bez klávesnice, což by se také dalo nazvat inspirací :-), ale já jsem rád, že tu hlavní inspiraci hledá stále v praktické klávesnici…
  …a malý pohled pro rejpálky – červený model 8830 – ROK 2007:
  [odkaz]..i&w=393&h=500&bih=735&biw=1600&q=blackberry%20red%20edition&ved=2ahUKEwi8-veeyOnhAhUQhxoKHYgsAsY4ZBAzKAcwB3oECAEQCA&iact=mrc&uact=8

 5. Ok, tak TCL, ale asi jsi určitě pochopil, co jsem tím myslel :-) Díky za upřesnění.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).