Domů » Bleskovky » Zepředu iOS, zezadu Android: podivný kryt pro iPhone vzbudil zájem na KickStarteru

Zepředu iOS, zezadu Android: podivný kryt pro iPhone vzbudil zájem na KickStarteru

Na serveru pro kolektivní financování KickStarter se objevil nový obal na iPhone, který rozhodně zaujme na první pohled. Nemá totiž telefonu zvýšit odolnost, přidat vodotěsnost či dodat hezčí vzhled, naopak mu na kráse výrazně ubere. V čem tedy spočívá jeho kouzlo?

Eye by ESTI - The Smart iPhone Case

Kryt nazvaný Eye totiž přidá na záda iPhonu druhý displej (5″, Full HD, AMOLED, Always On), na němž běží operační systém Android ve verzi 7.1. Ten pochopitelně nevyužívá výpočetní výkon jablečných čipů, ale nese si svoji vlastní hardwarovou výbavu – procesor Helio P20, 3 GB RAM. Kryt má dokonce i vlastní 2 800mAh akumulátor, infraport, NFC štítek (který je situován k horní straně obalu, aby se nepároval s NFC v iPhonu), 3,5mm jack a bezdrátové nabíjení.

eye-1

V podstatě se dá říci, že Eye je zcela samostatný smartphone nalepený na záda iPhonu, v některých oblastech ale dochází ke spolupráci obou stran, a to díky propojení přes Lightning konektor. Kryt například nemá žádný fotoaparát a jako selfie kamerku využívá hlavní fotoaparát iPhonu.

eye-1

Spolupráce také probíhá na úrovni úložiště, kdy lze základní kapacitu úložiště rozšířit paměťovou kartou, se kterou pracují obě strany telefonu. Eye má v sobě dva sloty na SIM, tudíž s tímto krytem získáte celkem prostor pro 3 SIM. Eye je kompatibilní s iPhony 6, 6s, 7 a s jejich plusovými variantami – menší kryt váží 90 gramů, větší 98 gramů.

Základní varianta Eye na KickStarteru přijde na 95 dolarů, za cenu 129 dolarů získáte kryt s podporou LTE. Vývojáři Eye si jako cíl stanovili nastřádat 95 tisíc dolarů, což se jim v době psaní článku již podařilo. Pokud se podaří dosáhnout dalších milníků (500 tisíc dolarů, 2 miliony…), dostane Eye navíc přídavnou baterii, magnetický držák do auta s bezdrátovým nabíjením, voděodolnost, podporu Ubuntu či Windows 10 Mobile nebo zpracování z kůže nebo dřeva.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Celkem zajímavý nápad, ale podle mě by měl nejlepší využití, kdyby byly z druhé strany plnohodnotné Windows 10, asi je to hudba vzdálené budoucnosti, ale opravdu by to stálo za to.

 2. Čtěte to po sobě:-( Zepředu telefon, zezadu OS…

  • Jakub Karásek

   Věřím, že 99,999999 % čtenářů SMARTManie první verzi nadpisu pochopilo, ale speciálně pro Vás jsem jej upravil. Přeji hezký den

  • Jakube z toho si nic nedělejte, on nikdy nic nechápe. Ale obdivuji Vás za to, že editujete kvůli jednomu nechápavému čtenáři.

  • A já jsem potěšen:-) Predešlá verze vyznívala jako kryt, který přední stranu mění na podobu iPhone. Ale třeba opravdu jen myslím jinak…

  • Jakube, jak jiz napsal Shepii, kvuli jednomu troubovi, o kterem navic vsichni vime, ze je s chapanim na stiru, to nebylo nutne.

  • Petr (neregistrovaný): Tak jasně, nutné je jen zemřít. Podobný nadpis je kousek vedle u IT, jen opravdu na hov… „SSD s USB3.1 rozhraním“ je opravdu zoufalost. O rozhraní se ani v článku nic nedozvíš (aneb konektor) a až v článku se dozvíš, že je to vlastně USB 3.0, resp. USB 3.1 gen1, na což se v nadpisu nějak „zapomnělo“.
   A kde jaký trouba bude jistě „správně“ chápat, že se přeci bavíme o setsakra rychlém disku s tím oboustranným konektorem ne. A přitom realita je dost možná vlastně úplně jiná. Aneb ono „chápat“ že…:/

  • Uni, tu se bavime o tmot clanku a jeho puvodnim nazvu. Proc sem tahas jiny clanek, s jinym nazvem a na uplne jine tema vis opet jenom ty sam a z pohjledu nasi debaty je to naprosto irelevantni.

  • Petr (neregistrovaný): Aha nepochopeno. To byl jen další příklad „k pochopení“ nadpisu. Bylo to „jen“ k tématu, ne k článku, sorry.

  • To se tobe stava casto, tak uz jsem zvykli. Omlouvat se nemusis.

  • Petr (neregistrovaný): To byl ironie;)

 3. Třeba díky tomu začne být iPhone konečně použitelný… ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).