Konečně! iPhone 14 přijde s razantně vylepšenou selfie kamerou

iPhone 14 Mock pill and hole

iPhony patří dlouhodobě k nejlepším fotomobilům, které jsou na trhu k dispozici. Výjimkou nejsou ani poslední modely iPhone 13 (mini) a zejména iPhone 13 Pro (Max), které v rámci portfolia Applu nabízí dosud nejlepší fotovýbavu. Na co většina výrobců včetně společnosti z Cupertina dlouhodobě zapomíná, je přední fotoaparát sloužící pro videohovory a stále populární selfies. Podle tvrzení uznávaného analytika Ming-Chi Kua ovšem Apple chystá tento dluh z minulosti narovnat.

U všech chystaných modelů řady iPhone 14 údajně Apple vylepší přední fotoaparát o automatické ostření a clonu f/1.9, což by mělo zajistit ostřejší fotografie, lepší bokeh efekt a prosvětlenější snímky pořízené za horších světelných podmínek. Jen pro porovnání – současné iPhony nabízí clonu pouze f/2.2 a ostření probíhá pouze na fixní bod.

Vzhledem k tomu, že popularita selfies neklesá a aplikace jako FaceTime získaly během pandemie celou řadu nových uživatelů, nebyl by tento krok až tak překvapivý. Podle Kua má navíc Apple v plánu kromě předních fotoaparátů vylepšit i ten zadní, konkrétně nasazením 48Mpx hlavního snímače s možností natáčet 8K video.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku