iPhone 14 Pro Max čeká designová proměna. Poznáte rozdíl?

iPhone 14 Mock pill and hole thu

Zatímco iPhone 13 je na pultech obchodů už nějaký ten pátek, přípravy jeho nástupce jsou v plném proudu. Ačkoli je zatím příliš brzy předkládat „zaručené“ informace, některé úniky mohou vcelku přesně napovědět, jakým směrem se Apple bude ubírat. Twitterový účet s názvem ShrimpApplePro sdílel několik CAD renderů, na kterých je zachycena údajná podoba iPhonu 14 Pro Max.

Největší iPhone v portfoliu má projít mírnou designovou proměnou. Z renderů a sdílených rozměrů je totiž patrné zmenšení rámečků okolo displeje, které mají mít tloušťku 1,95 milimetrů. Aktuální iPhone 13 Pro Max má rámečky o tloušťce 2,42 milimetrů, tudíž by se jednalo o výrazné zeštíhlení.

Jedním z důvodů pro zmenšení rámečků okolo displeje může být snaha zbavit se ikonického výřezu a jeho nahrazení „pilulkovým“ výřezem a „průstřelem“ známým z konkurenčních zařízení. Tyto výřezy by měly být posazeny 2,29 milimetrů od horní hrany displeje. Kromě změny tloušťky rámečků odhalují rendery také větší modul fotoaparátu na zadní straně. V ostatních ohledech je podoba telefonu velmi podobná aktuálnímu modelu.

Jaký by měla změna tloušťky rámečků dopad na reálnou podobu telefonu je předmětem diskuzí. O změně tloušťky rámečků se hovořilo už v případě iPhonu 12 a iPhonu 13, přičemž měření odhalilo, že Apple nasadil u aktuálního modelu dokonce o něco širší rámečky. V praxi si nicméně této změny pravděpodobně nevšimnete, pokud nedojde ke změně velikosti displeje.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku