Domů » Bleskovky » Konečně! iOS 13 údajně přidá do iPadů Pro podporu myši

Konečně! iOS 13 údajně přidá do iPadů Pro podporu myši

Apple svůj iPad Pro propaguje jako alternativu k běžnému počítači, avšak zcela jej nahradit nedokáže; jeho uživatelé si nejčastěji stěžují na dvě chybějící funkce – otevřený souborový systém a podporu myši. Druhou jmenovanou položku by však měla přinést podzimní aktualizace na iOS 13.

Paradoxně podle zjištění redaktora MacStories Federica Viticci nemá Apple v plánu tuto funkci zpřístupnit běžnou formou, ale pouze jako další položku schovanou v možnostech usnadnění přístupu. Už nyní lze skrze usnadnění přístupu používat na iOS zařízeních různé trackbally či joysticky a ovládat systém pomocí kurzoru, podpora myši je tak logickým krokem. iOS 13 si má poradit s různými typy USB myší, je pravděpodobné, že v budoucnu bude přidána i podpora pro bezdrátové myši.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments