Domů » Bleskovky » Konec plýtvání dat: Facebook vám pomůže najít nezaheslované WiFi

Konec plýtvání dat: Facebook vám pomůže najít nezaheslované WiFi

Nemuset se ohlížet na spotřebovaná data je luxus, který si ne každý může dovolit. Největší sociální síť Facebook si je toho vědoma a proto celosvětově začíná testovat svou novou funkci „Find WiFi“. Ta vám ulehčí lovení nezaheslovaných WiFi sítí po městě.

Funkce byla na vybraných trzích spuštěná už loni, až nyní se ale dočkala celosvětového testování. Na rozdíl od klasického vyhledávání nezaheslovaných WiFi přináší několik bonusů, které vám připojení k internetu zdarma ulehčí. Funkce zobrazí nejen jméno sítě, ale také název podniku a jeho otevírací dobu. To ovšem za předpokladu, že podnik má facebookovou stránku a na ní uvedeno, že WiFi zdarma poskytuje.

Nová funkce míří především na trhy, kde je přístup k internetu stále ještě obtížný. Nicméně i ve vyspělých zemích chtějí šetřit mobilními daty, takže si své uživatele jistě najde. Funkci najdete v aplikaci po Android i iOS.

Otravuje vás funkce Můj den na Messengeru? Vyzkoušejte jeho odlehčenou verzi

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. staci zrusit fejkbuk a je po plytvani dat

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).