Domů » Bleskovky » Konec lajků na Instagramu. Nově je skryjete přímo z aplikace

Konec lajků na Instagramu. Nově je skryjete přímo z aplikace

Před nějakou dobou vyvolal Instagram kontroverzi, která se týkala skrytí počtu lajků u jednotlivých fotografií. Zatímco před dvěma lety se jednalo pouze o testování funkce u některých uživatelů, nyní Instagram možnost skrýt počet srdíček u fotografií dává k dispozici pro všechny.

instagram like pexels
Pokud vás lajky a počty zobrazení na Instagramu otravují, můžete se jich konečně zbavit

Aktivací posuvníku v mobilní aplikaci v nabídce Nastavení > Soukromí > Příspěvky s názvem „Hide Like and View Counts“ (Instagram prozatím název této funkce nepřeložil) se vám přestane zobrazovat počet lajků a zobrazení u fotografií na vaší časové ose. U vlastních příspěvků můžete skrýt počet lajků a zobrazení už ve fázi tvorby pod pokročilým nastavením, případně u již zveřejněných fotografií ručně u každé z nich přes tři tečky v pravém horním rohu.

Osobně bych uvítal, kdyby posuvník skryl všechny lajky a zobrazení u všech příspěvků, včetně mých, a to jak minulých, tak budoucích. Nová funkce se má promítnout také na Facebook, nicméně v mém případě se tak ještě nestalo. Jak se vám funkce zamlouvá? Dejte nám vědět do komentářů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. A k čemu by to mělo sloužit? Já myslel, že k tomu instagram slouží – aby se někdo pochlubil fotografií a měl od ostatních zpětnou vazbu.

    • Ak to správne chápem, je to skrytie pre ostatných, ty uvidíš počty.

      Asi aby sa zmenšili rozdiely medzi príspevkami, kde ľudia lajkujú viac neznáme príspevky ktoré už majú viac lajkov (od odberateľov a tak).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).