Domů » Bleskovky » Konec jednoho velikána: Jawbone je v likvidaci

Konec jednoho velikána: Jawbone je v likvidaci

Jeden z pionýrů nositelné elektroniky, firma Jawbone, je v likvidaci. Samotný návrh podal její spoluzakladatel a generální ředitel Hosain Rahman. Ten se spolu se zaměstnanci přesunuje na svůj nový projekt – Jawbone Health. Nová společnost se bude zaměřovat na „hardware a software týkající se péče o zdraví“ a samozřejmě bude také poskytovat podporu majitelům zařízení od Jawbone.

Společnost již delší dobu tápala a přešlapovala na místě. Kromě fitness náramků vyráběla také sportovní sluchátka či bluetooth reproduktory. Jawbone postihlo také několik přešlapů se špatně fungujícími modely, což jistě napomohlo k jejímu pádu. Nová společnost opustí těsné vody sportovních náramků a pustí se do vod méně probádaných, do kterých nedávno vrhla například Nokia.

Nokia pohlídá vaše zdraví: představila chytrou osobní váhu a tlakoměr

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).