Nokia pohlídá vaše zdraví: představila chytrou osobní váhu a tlakoměr

Značka Nokia se letos naplno vrací na trh zařízení pro běžné spotřebitele. Díky společnostem HMD Global a FIH Mobile je znovu aktivní na trhu s telefony, díky akvizici společnosti Withings ji budeme vídat i na zařízeních hlídajících zdraví uživatele. První ovoce z loňské akvizice Withings přichází právě nyní, na trh míří první zdravotní produkty s logem legendární finské značky.

Nokia Body

První produktem je jednoduchá osobní digitální váha, která se umí pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth spárovat s vaším smartphonem a synchronzovat informace o hmotnosti, na jejichž základě pak vypočítává index BMI. Váha Nokia Body stojí 60 dolarů (asi 1 500 korun bez DPH), v nabídce dále bude původní váha Whithings Body (přejmenovaná na Nokia Body Plus), která umí navíc měřit tělesný tuk. Ta však přijde již na 100 dolarů (asi 2 400 korun bez DPH).

Nokia BPM+

Druhou novinkou je lehký osobní tlakoměr, oproti předchozí verzi s logem Whithings je vyroben z měkčích a pohodlnějších materiálů. BPM+ je možné nosit v tašce a monitorovat tlak a srdeční tep průběžně. Přístroj je schválen organizacemi FDA a CE a stojí 130 dolarů (asi 3 100 korun bez DPH).

Health Mate 3

Poslední představenou novinkou je mobilní aplikace, která nabízí několik zajímavých zdravotních funkcí – chytré spaní, lepší tělo, hlídač těhotenství a zdravější srdce. Všechny moduly aplikace byly údajně navrženy profesionály.

 

Withings Health Mate
Cena: zdarma
‎Withings Health Mate
Cena: zdarma+
Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku