Domů » Bleskovky » Konec Face ID? Apple si pohrává s myšlenkou čtečky otisků v displeji

Konec Face ID? Apple si pohrává s myšlenkou čtečky otisků v displeji

Poslední dvě generace vlajkových iPhonů používají k biometrickému ověření uživatele technologii Face ID založenou na speciální 3D kameře True Depth. K tomuto řešení Apple sáhnul údajně poté, co se mu nepodařilo vyvinout poddisplejovou čtečku otisků prstů. Doba ovšem pokročila a čtečky otisků pod displejem se stávají běžnou součástí smartphonů i mimo kategorii vlajkových lodí.

Face ID, Touch ID nebo oboje?

Apple na tuto technologii zcela nezanevřel a nechává pro ni otevřená vrátka. Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg ji jablečná firma a její spřátelené firmy testují za zavřenými dveřmi, přičemž není vyloučeno její nasazení do příštích iPhonů, možná už v příštím nebo přespříštím roce.

Otázkou je, jak by se Apple zachoval k Face ID; pokročilé skenování obličeje u Apple funguje na jedničku, a navíc jsou na něj navázané další funkce, např. Animoji. Na druhou stranu senzory True Depth kamery vyžadují poměrně velký prostor a brání tak Applu vyrobit zcela bezrámečkový iPhone.

iPhone no notch

Mark Gurman také ve své zprávě zmínil spekulaci o chystaném nástupci levného iPhonu SE, což opět tomuto tématu přidává na kredibilitě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments