Domů » Bleskovky » Apple prý pracuje na cenově dostupném nástupci iPhone SE. Představit jej chce příští rok

Apple prý pracuje na cenově dostupném nástupci iPhone SE. Představit jej chce příští rok

iPhone SE byl ve světě jablečných telefonů tak trochu zjevením, jednalo se totiž o neobvykle levnou vstupenku do světa iOS. Tento telefon však již z nabídky Apple zmizel a svého nástupce se nedočkal, byť mnozí by jistě kompaktní a levný model uvítali; zvláště pak majitelé iPhone SE, kteří pomalu pokukují po nástupci. Podle japonského serveru Nikkei by mohly být jejich prosby vyslyšeny už v příštím roce.

iphone se
iPhone SE se zřejmě dočká nástupce. Letos to ale nebude.

Příští „levný“ iPhone by měl mít podle zdroje 4,7″ displej, tedy patrně stejný jako má současný iPhone 8. Některé komponenty (pravděpodobně čipset) mají být shodné s vlajkovými modely, takže se možná opět dočkáme stejného scénáře jako v případě iPhone SE – Apple použije staré tělo a zabalí do něj novější komponenty.

Jsme zvědaví, zda se Apple skutečně pokusí nasbírat nové uživatele, neboť díky současné cenové politice mohou být současné iPhony pro mnohé zájemce nedostupným zbožím.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

  1. iPhone začíná na 13,5k. Představa, že Apple představí nový model v nižší cenové kategorii je naprostá utopie. Věta „Jsme zvědaví, zda se Apple skutečně pokusí nasbírat nové uživatele, neboť díky současné cenové politice mohou být současné iPhony pro mnohé zájemce nedostupným zbožím.“ nedává význam, telefony za 6k Apple dělat nebude.

  2. A tohle se nám tu s železnou pravidelností oběvuje už několikátý rok.

  3. Takže se nejedná o nástupce iPhone SE, ale o nástupce iPhone 8, takže titulek nedává úplně smysl. Prostě to bude podobné jako u iPhone SE – vezme starý obal a dají tam nová střeva. Přijde mi to docela reálné.

    • Nevezme. Podíl i přes existenci 3 modelů byl mezi uživateli pod 10% (podíl 4″ úhlopříček), většina lidí zkrátka jednoznačně volí větší úhlopříčky. To jen na určitých diskusích vzniká informační bublina, že je třeba malých telefonů. nikdo iPhone nepoužívá, apod.:)

  4. Veď cenovo dostupný je model XR nie? Načo ďalší?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).