TOPlist

Komunikátor od HTC postavený na platformě Google Android ponese název Dream

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC DreamTchajwanská společnost High Tech Computer pečlivě pracuje na novém komunikátoru, který bude postavený na operačním systému Google Android. Díky zdroji, který má k HTC velice blízko, se na internet dostala spousta nových informací, které měly zatím zůstat utajeny.

Google phone v podání HTC ponese název Dream, což v překladu znamená sen. O tom, zda půjde opravdu o pohádkově vybavený komunikátor, zatím můžeme jen spekulovat, jisté ale je, že nabídne dostatečně velký dotykový displej pro prohlížení internetových stránek a těšit se můžeme i na stylový design. Na délku by měl být telefon dlouhý přes 5 palců (12,7cm) a široký okolo 3 palců (7,62cm), nepůjde tedy u žádného drobečka.

Pro pohodlné psaní emailů a textových dokumentů bude k dispozici QWERTY klávesnice, ta bude výsuvná a v případě potřeby ji tedy bude možné ukrýt a telefon ovládat přes dotykový displej a vyhrazená tlačítka. Přímo pod displejem by se dále měly nacházet speciální klávesy pro ovládání internetového prohlížeče, z čehož lze usoudit, že Dream bude multimediální zařízení se spoustou funkcí pro přístup na internet.

ilustrační render
Ilustrační obrázek, podoba Dreamu zatím není známa

Maggie Cheng, zástupce společnosti HTC, celou situaci okomentoval slovy „K tomuto produktu vám v současné době neprozradíme žádné další informace.“, něco se tedy děje. HTC rovněž připravuje dalšího nástupce modelu Touch, nám se podařilo zjistit, že tento projekt je interně označován jako super tajný; že by se chystalo něco velkého? Nechme se překvapit, HTC Dream by se měl na trhu objevit už na konci tohoto roku a výrobce bude určitě chtít chytit předvánoční trh, uvedení tohoto Android komunikátoru by navíc měla doprovázet rozsáhlá mediální kampaň.

Zdroje: Yahoo News, The::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku