Domů » Články » Komunikátor od HTC postavený na platformě Google Android ponese název Dream

Komunikátor od HTC postavený na platformě Google Android ponese název Dream

HTC DreamTchajwanská společnost High Tech Computer pečlivě pracuje na novém komunikátoru, který bude postavený na operačním systému Google Android. Díky zdroji, který má k HTC velice blízko, se na internet dostala spousta nových informací, které měly zatím zůstat utajeny.

Google phone v podání HTC ponese název Dream, což v překladu znamená sen. O tom, zda půjde opravdu o pohádkově vybavený komunikátor, zatím můžeme jen spekulovat, jisté ale je, že nabídne dostatečně velký dotykový displej pro prohlížení internetových stránek a těšit se můžeme i na stylový design. Na délku by měl být telefon dlouhý přes 5 palců (12,7cm) a široký okolo 3 palců (7,62cm), nepůjde tedy u žádného drobečka.

Pro pohodlné psaní emailů a textových dokumentů bude k dispozici QWERTY klávesnice, ta bude výsuvná a v případě potřeby ji tedy bude možné ukrýt a telefon ovládat přes dotykový displej a vyhrazená tlačítka. Přímo pod displejem by se dále měly nacházet speciální klávesy pro ovládání internetového prohlížeče, z čehož lze usoudit, že Dream bude multimediální zařízení se spoustou funkcí pro přístup na internet.

ilustrační render
Ilustrační obrázek, podoba Dreamu zatím není známa

Maggie Cheng, zástupce společnosti HTC, celou situaci okomentoval slovy „K tomuto produktu vám v současné době neprozradíme žádné další informace.„, něco se tedy děje. HTC rovněž připravuje dalšího nástupce modelu Touch, nám se podařilo zjistit, že tento projekt je interně označován jako super tajný; že by se chystalo něco velkého? Nechme se překvapit, HTC Dream by se měl na trhu objevit už na konci tohoto roku a výrobce bude určitě chtít chytit předvánoční trh, uvedení tohoto Android komunikátoru by navíc měla doprovázet rozsáhlá mediální kampaň.

Zdroje: Yahoo News, The::unwired

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. Zklamani! Mel to byt nastupce Uniho a udelali z neho vyklapeci iPhone. Mozna jde ale o unahleny zaver – uvidime jak se to vyvrbi

  2. Bohužel máte pravdu je to zklamání, čekal jsem taky klávesnici UNIho a další vylepšení na jeho bázi, tento hybrid mi nestojí pomalu ani za podívání. No ještě že se nám podařilo rozlousknout problém s výměnou čipů a nyní mi v UNIm koluje 128 MB RAM oproti normálnímu 64 MB RAM. Kdyby byl zájem o podrobnosti tak kontakt na ICQ 320832414

  3. našel sem trochu jinou „fotku“ na [odkaz] a sou tam taky odkazy

  4. to musí být bouda, jak by se ovládaly klávesy na pravé straně přes tu hranu, konstrukce postrádá totálně smysl.

  5. Taky mi tahle konstrukce přijde nějaká podivná, na té klávesnici by se nedalo psát…

  6. Tak třeba je to chlap a rodiče ho neměli moc rádi

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).