Kompletní únik Moto X4: to nejlepší od Lenova bez modulů

Vlajkovým smartphonem společnosti Lenovo pro letošní rok je odolný model Moto Z2 Force, který doplňuje smartphone Moto Z2 Play (více informací). Tato dvojce dle tradic „zetkové“ řady nabízí skvělou výbavu a podporu modulárního příslušenství. Pokud však toužíte po slušné výbavě, ale moduly vás nelákají, můžete vás zaujmout chystaný model Moto X4, jehož rendery a finální specifikace právě kolují internetem.

Moto X4 nabídne klasický design, avšak s několika designovými výstřelky, zejména na zadní straně. Tím největším budou záda v barvě Sterling Blue a Super Black s neotřelou texturou. Uprostřed zad se bude tradičně nacházet kruhové logo Moto, nad ním pak bude vynikat lesklý kruhový fotomodul se dvěma čočkami a přisvětlovací LED uvnitř. Jeden fotoaparát bude postaven na 12Mpx čipu a optice se světelností f/2.0, druhý pak na 8Mpx senzoru a širokoúhlé optice se záběrem 120° a světelností f/2.2. Oba snímače dohromady poskytnou možnost tvorby snímků s ostrým objektem v popředí a rozmazaným pozadím.

Samozřejmostí je pochopitelně i selfie kamerka na čelní straně, která bude tvořena 16Mpx snímačem a optikou se světelností f/2.0. Pod ní pak najdeme Full HD displej s úhlopříčkou 5,2 palce, ještě níže se pak bude nacházet senzor otisků prstů. Podle renderu bude zřejmě snímaní otisků jeho jediná funkce, ostatní tlačítka pro ovládání systému mají být součástí displeje.

Moto X4 má dorazit na trh ve dvou varintách, přičemž ta pro Evropu bude ta chudší. Telefon požene kupředu čipset Qualcomm Snapdragon 630 spárovaný se 3 GB RAM a 32GB úložištěm. Země z východní Asie si budou moci užít 4 GB RAM a 64GB úložiště. Telefon bude ve svých útrobách obsahovat nevyměnitelný 3 000mAh akumulátor s možností rychlého dobíjení TurboCharging. O něj se postará konektor USB-C, pravdu o přítomnosti sluchátkového konektoru zatím neznáme. Potěšující je však odolnost s krytím IP68.

Kdy bude Moto X4 představena prozatím nevíme, v Evropě by tento telefon měl jít do prodeje za 350 EUR (asi 9 200 korun).

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku