Domů » Bleskovky » Kolik stojí součástky na iPhone SE? Apple na něm rozhodně neprodělá

Kolik stojí součástky na iPhone SE? Apple na něm rozhodně neprodělá

Nedávno představený iPhone SE je bezesporu kontroverzní zařízení. Apple vzal drtivou většinu součástek z iPhone 8, osadil dovnitř nový procesor, nasadil lákavou cenu a stvořil zařízení předurčené k úspěchu. Díky tomu, že Apple použil komponenty vyvinuté před několika lety, podařilo se stlačit cenu zařízení skutečně nízko. I tak ale může na prodejích iPhone SE docela slušně vydělat.

iPhone SE 2020 16

Japonská agentura Formalhaut provedla vlastní rozborku iPhone SE a odhadla cenu použitých komponent na 217 dolarů (asi 5 560 korun). To je dokonce o 18 procent méně, než byl původní odhad součástek na iPhone 8.

iphone se cost

Doručení hotového iPhone SE na pulty obchodů nebude o moc dražší, neboť návrh telefonu prakticky nevyžadoval žádný vývoj. Apple navíc může použít vyrobené komponenty původně určených do iPhone 8. Díky těmto faktorům si firma z Cupertina udrží i u takto levného telefonu marže na vysokém procentu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments