Domů » Bleskovky » Kolik stojí součástky na Galaxy S9+? Jen o trochu méně než na iPhone X

Kolik stojí součástky na Galaxy S9+? Jen o trochu méně než na iPhone X

Jakmile Apple nebo Samsung představí nový vlajkový smartphone, okamžitě se vyrojí odhady, kolik výroba onoho telefonu stojí, a jak velké peníze jdou výrobcům do kapes. Server TechInsights zpracoval analýzu cen komponent smartphonu Samsung Galaxy S9+ a porovnal ji s předchozí generací a jablečnou konkurencí.

Nejdražší položkou je u Galaxy S9+ nepřekvapivě displej, který údajně Samsung přišel na 72,5 dolaru za kus. Nezanedbatelnou část ceny přístroje také tvoří paměti a fotoaparáty, naopak k levnějším položkám se řadí baterie, senzory, nebo součástky týkající se konektivity. Neelektrické součástky, tedy zejména tělo zařízení, přijdou na 29 dolarů. Celková cena dílů na Galaxy S9+ včetně kompletace má být zhruba 379 dolarů (asi 7 800 korun), což je o 10,5 dolarů méně, než mají stát součástky na iPhone X. Jeho prodejní cena přitom začíná na 30 tisících korunách, zatímco Galaxy S9+ seženete o 5 500 korun levněji.

Recenze Samsung Galaxy S9: evoluce dotažená k dokonalosti

Komponenty na vlajkový telefon od Samsungu meziročně podražily, součástky na Galaxy S8+ údajně přišly na 343 dolarů, na Note8 pak 369 dolarů. Nutno také podotknout, že do ceny nejsou započítány náklady na vývoj, distribuci, marketing a další nezbytné položky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Cena srovnatelná s Xem, a to Samsung nevyvíjí vlastní (eko)systém.. Poptávat si tyhle peníze je vyloženě drzost.

  • Jenom proto, že nemají ,,svůj,, systém? :-) To je spíše výhoda, že Samsung podporuje systém, který je nejrozšířenější na světě. Je fakt, že HW se už Apple k Samsungu trochu přiblížil a rozdíly jsou v detailech a to i přes to chtějí víc.

  • Xzeite, opet dokazujes, jaky jsi amater a ze o tematu nic nevis. Kdyby jsi vedel, jak je nakladne udrzovat v provozu portfolio sluzeb a operacni systemy, neplacal by jsi blbosti..

  • Skylark (neregistrovaný): Takže mi chceš říct, že takový Samsung nemá nic? :-)

  • Skylark: Zrovna Samsung do Androidu kuta docela dost (na muj vkus prilis) + napr. veci kolem S-Pen si vyviji sam.
   Budovani ekosystemu ma sice naklady, ale take vynosy (napr. procenta z prodeje aplikaci), ktere Samsung nema.

  • Rozdil 5500 Kc a nekdo napise „cena srovnatelna“. Rozdil 5500 Kc neni srovnatelna cena.

  • Nakonec to je ještě víc. Budeme-li se bavit o iPhonu X, ten rozdíl je o něco více u 256GB varianty.

  • Kde je napsáno, že je cena srovnatelná?
   Z článku jsem pochopil, že v součástkách to vychází na rozdíl 10,50 USD, a to srovnatelná cena je.
   Jinak dál je pouze konstatováno, že prodejní je o 5.500 Kč nižší.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).