Domů » Bleskovky » Kolik času trávíme online? Výsledky nové studie vás překvapí

Kolik času trávíme online? Výsledky nové studie vás překvapí

Není žádným tajemstvím, že čím dál tím více času trávíme v online prostředí. Podle zprávy Digital 2019, kterou vydali Hootsuite a We Are Social, tvoří čas strávený online celou čtvrtinu našeho života. Digital 2019 konkrétně uvádí, že v průměru strávíme online 6 hodin a 42 minut denně, přičemž polovina z tohoto času je tvořena právě používáním mobilních telefonů. Každoročně tak strávíme online více než 100 dní v roce, což je více než 27 procent roku.

Zmíněných 6 hodin a 42 minut je celosvětový průměr. Nejvíce závislým národem na online světě jsou Filipíny s 10 hodinami a 2 minutami denně a naopak nejméně času v průměru tráví online Japonci, kteří každý den pobudou online pouze 3 hodiny a 45 minut. V meziročním srovnání se jedná o pokles, což můžeme připočíst různým iniciativám a aplikacím, které se snaží o redukci času stráveného online. Zpráva ještě poukazuje na to, že každý den přibude na internetu milion uživatelů a že mobilní telefon vlastní okolo 5,1 miliard lidí, což není rozhodně málo.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).