TOPlist

Klíčové specifikace HTC U12 odtajněny. Dosáhne na špičku?

Americký operátor Verizon zveřejňuje na stránkách své platformy Open Development mimo jiné všechna zařízení, která jsou licencována pro provoz v jeho síti. Mezi nimi se nově objevil i smartphone HTC U12, který ještě nebyl oficiálně odhalen. Díky jeho popisu na stránkách Verizonu však dostáváme jeho hrubý popis vyzdvihující některé funkce.

Protáhlý a vodědodolný

Nenechte se zmást zástupným obrázkem, na kterém je vyobrazen loňský model HTC U11, důležité jsou údaje vypsané vedle něj. HTC U12 má nabídnout širokoúhlý LCD displej s úhlopříčkou 6 palců a rozlišením WQHD, který bude chránit sklo Gorilla Glass. Telefon má mít bezrámečkový design, jeho tělo má splňovat krytí IP68.

Verizon dále prozrazuje podporu LTE, Bluetooth 5.0 a také rychlé dobíjení akumulátoru, který dostane kapacitu 3 500 mAh. Chybět nemají ani sluchátka USonic či osobní asistent HTC Sense Companion. Na pozici čipsetu bude bezesporu osazen Qualcomm Snapdragon 845, s jistotou také můžeme očekávat podporu funkce Edge Sense, tedy ovládání prostředí mačkáním boků. Na HTC U12 poběží Android 8.0.

Kdy bude HTC U12 představen, zatím nevíme, dá se však předpokládat, že výrobce stihne premiéru ještě před začátkem letních prázdnin.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku