Kissenger: příslušenství pro iPhone přenášející polibky

Je obecně známým faktem, že lidská představivost a kreativita nezná hranic. Evoluce naučila lidský druh vytvářet nástroje, které nám usnadňují každodenní život. Vývoj moderních technologií nám přinesl nejrůznější výdobytky, jejichž a smysluplný přínos je někdy přinejmenším diskutabilní záležitostí. Do stejné kategorie spadá zařízení s názvem Kissenger, za jehož vývojem stojí výzkumníci z londýnské univerzity. Základní myšlenkou vedoucí k založení projektu se staly problémy při vztazích na dálku a přirozená potřeba udržování fyzického kontaktu.

snimek-obrazovky-2016-12-29-v-18-45-40

Prezentované zařízení má pomoci s nahrazením intimity v podobě polibků. Kissenger lze zjednodušeně popsat jako příslušenství pro mobilní telefon, které je opatřeno silikonovým nástavcem. Podle dostupných materiálů má jít o simulaci lidských rtů, které využívají soustavu pohyblivých částí a vysoce přesné senzory. V praxi stačí zařízení přiložit k ústům a políbit. Zaznamenaná data se následně odešlou prostřednictvím mobilní aplikace uživateli, který může být například na druhé straně planety. K reprodukci polibku je využíváno jemných lineárních pohybů vytvářejících věrný pocit z líbání.

mjg0njm0nq-0

Tvůrci Kissengeru svůj bizarní výtvor prezentovali na několika prototypech, které prozatím umí spolupracovat pouze s operačním systémem iOS. Mírnou pihou na kráse je fakt, že Kissenger se k smartphonu připojuje prostřednictvím 3,5mm audio jacku. Je tedy otázkou, zda není od věci produkční verze vybavit jiným rozhraním, aby bylo kompatibilní s nejnovějším iPhone 7/Plus (recenze).

snimek-obrazovky-2016-12-29-v-18-45-55

Ačkoli se může jevit představa líbání gumy připojené k telefonu jakkoli úsměvná či dokonce pohoršující, v asijských regionech si jistě najde početnou základnu uživatelů. Případným zájemcům bude stačit pouze vědět, že Kisenger jim umožní políbit svého milence, rodiče nebo třeba oblíbenou celebritu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentáře

  1. Vzdycky jsem nosil telefony v pouzdre. Ted je duvod nosit je i v zadni kapse kalhot, abych nekterym lidem podal Feedback. :-)

  2. Johny (neregistrovaný)

    Nic novýho. Pamatuji si mechaniku do PC – FUCKUFUCKME.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel