Domů » Bleskovky » Kirin 970 odkrývá své specifikace: jaké dělo bude pohánět Huawei Mate 10?

Kirin 970 odkrývá své specifikace: jaké dělo bude pohánět Huawei Mate 10?

Společnost Huawei představí 16. října svůj nový vlajkový smartphone Mate 10. Připravovaný kousek má podle vyjádření ředitele čínské společnosti vysoce konkurovat novým iPhonům, a to hned v několika oblastech. Jednou z nich by mohl být například výkon. Huawei Mate 10 bude pohánět zbrusu nový čipset HiSilicon Kirin 970. Ten byl nyní otestován benchmarkem, a tak se můžeme na některé detaily podívat podrobněji.

Procesorová jednotka čipsetu Kirin 970 bude tvořena dvěma clustery, v každém z nich najdeme čtveřici jader – výkonnější Cortex-A73 s taktem 2,8 GHz a slabší Cortex-A53. Samozřejmostí je podpora 64bitových instrukcí. Grafickou část bude míst na starosti čip Mali-G72 MP8, operační paměti typu LPDDR4 budou moci pracovat s frekvencí až 1 866 MHz.

20Z bezdrátové komunikace bude Kirin 970 podporovat LTE Cat. 12, Bluetooth 4.2 a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, u fotografií bude podporováno rozlišení až 42 Mpx. Čip bude vyrábět společnost TSMC svým 10nm výrobním procesem. Po Huawei Mate 10 zřejmě Kirin 970 zamíří i do příštích vlajkových smartphonů Huawei.

Huawei Mate 10 zná datum své premiéry. Podle pozvánky se vyplatí čekat

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. OMG to má být nějaké dělo? Trochu nataktovaná 960-ka se stejně mizernou grafikou. To tam místo MP8 nemůžou strčit jako Ťamťung MP20?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).