Domů » Bleskovky » Kickstarter: EverDock bude poslední dock, který si kdy koupíte

Kickstarter: EverDock bude poslední dock, který si kdy koupíte

Na Kickstarteru se po vychytávce s názvem Pressy objevil další zajímavý doplněk pro mobilní zařízení. Tvůrci univerzálního stojánku EverDock slibují, že si díky jejich vynálezu už nikdy nebudete muset pořizovat proprietární dock k vašemu novému smartphonu nebo tabletu. EverDock prý totiž díky chytře vyřešené konstrukci funguje s libovolným modelem od jakéhokoliv výrobce.

Dobíjecí konektor totiž není ve stojánku umístěn napevno, ale vkládá se otvorem ze spodní strany, takže je úplně jedno, jestli vaše zařízení používá microUSB, 30pinový konektor nebo modernější Lightning. Podle autorů kampaně si EverDock poradí i v případě, kdy je napájecí zdířka umístěna na boční straně telefonu.

   

U kvalitního docku je určitě důležitým faktorem stabilita. Ta má být u EverDocku zajištěna speciálním přlnavým povrchem na jeho spodní straně, který zabraňuje klouzání a naklánění stojánku na podobné bázi jako třeba nanopodložky do auta.

 

EverDock už na Kickstarteru získal potřebných padesát tisíc dolarů, můžeme o něm tedy snad mluvit jako o hotovém produktu. Bude se vyrábět z jednoho kusu hliníku ve dvou provedeních (pro jedno nebo dvě zařízení) a ve třech různých barvách – zlaté, tmavě šedé a stříbrné. Přispěvatelé na Kickstarteru si je buou moci pořídit za zvýhodněné ceny 39, respektive 59 dolarů (za variantu duo). Ve volném prodeji pak bude EverDock zřejmě ještě dražší.

Miroslav Havlíček

11 komentářů

 1. Tak pod pojmem dock si tedy představuji něco jiného, než jen monolitický kus čehosi. Toto je max stojánek.

  • Neviem prečo pod pojmom Dock musí byť niečo obrovské alebo tak? Má to minimalistické rozmery, nabíja to zariadenie a keď to v pohode udrží aj 10palcový talbet tak, prečo nie?

  • johnyBeGood (neregistrovaný)

   Presne, tohle je stojanek s nabijeckou. Od docku si slibuju trochu bohatejsi vybavu.

  • standa (neregistrovaný)

   Jasně, před pár lety jste dali pda do docku, synchronizoval se kalendář, kontakty, muzika… Možná se zvukový výstup přepnul na hifi věž nebo jste mohli tisknout věci ze zařízení na domácí tiskárně. Tohle dnes funguje bezdrátově i bez docku. Co by jste od toho chtěli, vodotrysk?

  • johnyBeGood: Právě že to není ani stojánek s nabíječkou, je to jen kus něčeho, nabíječku musíš použít svou, nemá to ani žádný konektor. Prakticky protáhni nabíječku skrz knížku, telefon o ni opři a máš dock. Ach bože….

   Dock by měl (dle mě) mít aspoň tu slušnost, že sem píchneš nabíječku, sem data. V ideálním případě aspoň ještě line out. Příp. další replikace portů (HDMI, USB A). Dřív to mělo třeba škvíru na stylus.

   Tohle fakt dock není.

 2. Bischel (neregistrovaný)

  Nechápu :D na CO !!! Nejlepší cesta jak si zničit micro USB dřív než zanikne životnost :D a s iPadem to bude vratké asi ho tvurce neměl v ruce bože takove pičov*ny schválí ale Ten Blesk pro iPhone ne !

 3. No na viac zariadení ale radšej by som zainvestoval Samsung docku pre Note 2. Micro usb a vhodnú hrúbku na to ma väčšina smartphonov.

 4. Thargas (neregistrovaný)

  O prostředníček levé ruky, že nepočítá s krytkami nových Xperií :) Moji milované Z jsem pořídil dock aby se ji neošoupali krytky, jenže s tím tento dock počítat nemůže.

 5. Na tohle se vybralo 50tis. USD :D

 6. fero (neregistrovaný)

  Za tu cenu se dá pořídít bezdrátový nabíjecí stojánek od Nokie :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).