Když tři fotoaparáty nestačí: takhle vypadá monstrum se 16 snímači

Čím víc fotoaparátů, tím lépe. To je alespoň pravidlo, kterým se řídí současný smartphonový svět. Všem ale vypálila rybník společnost Light, která na trh uvedla svou vizi smartphonu zaměřeného na fotografie – Light L16 Camera. Ta se pyšní neskutečnými šesnácti čočkami, které nepřekvapí žádné nestandardní podmínky.

V mnohých ohledech se jedná o skutečně unikátní počin – kombinované rozlišení 52 megapixelů se za pomoci softwaru zkombinuje do jedné, detailní fotky. Každá čočka má také jinou ohniskovou vzdálenost, což napomáhá fotografovi v přesném určení hloubky ostrosti tak, aby byl spokojen. L16 Camera nabídne také pětinásobný zoom, kterému se žádný z aktuálně používaných smartphonů nemůže rovnat.

Jako z budoucnosti

Ani v ostatních specifikacích L16 Camera příliš nezaostává. Uvnitř kompaktního těla tepe Snapdragon 820, o výdrž se stará baterie s kapacitou 4 120 mAh. To vše softwarově zaštiťuje operační systém Android. Důležitá je také kapacita vnitřního úložiště, která se zastavila na 256 GB. Jedním z cílů L16 Camera je jistě šokovat a vzbudit pozornost, což se nyní daří na výbornou.

This 16-Lens Camera Is a Threat to DSLRs

Redaktoři serveru TheVerge již měli možnost tohle atypické zařízení vyzkoušet – v kladech zmínili, že se jedná o fascinující kousek plný zajímavých technologií, který se skvěle hodí pro focení v ulicích (a navíc má poměrně tenké tělo). Do záporů naopak zařadily proměnlivou kvalitu snímků, pomalé zpracování fotografií a nepříliš dobře zpracovanou desktopovou aplikaci pro práci se snímky. Celou recenzi všetně ukázkových fotek naleznete zde.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku