Domů » Bleskovky » Co když se nepodaří integrovat čtečku otisků do displeje? Samsung má náhradní řešení

Co když se nepodaří integrovat čtečku otisků do displeje? Samsung má náhradní řešení

Čtečka otisků prstů integrovaná přímo do dotykového skla displeje se stala v letošním roce poměrně žhavým tématem. Jedná se totiž o důsledek ztenčování rámečků okolo displeje, kdy se standardní senzor pro čtení otisků pod displej nevejde, a tak je nutné vymyslet náhradní řešení – Samsung u svých vlajkových smartphonů přesunul čtečku otisků na záda, Apple ji u iPhone X pro změnu zcela vynechal a nahradil 3D snímáním obličeje.

Pokrok v integraci čtečky otisků prstů přímo do displeje letos ukázala společnost Qualcomm na prototypu smartphonu značky Vivo (více informací), bohužel se zatím jednalo spíše o demonstraci technologie se spoustou nedostatků; z tohoto důvodu má ke komerčnímu uvedení dojít až počátkem roku 2019. Samsung (a další výrobci) pochopitelně také vymýšlejí svá řešení, musí však být připraveni i na situaci, kdy se integrace do displeje nepovede přivést do použitelného stavu.

Jednu takovou odhaluje patentová přihláška Samsungu z dubna loňského roku, podle které má být čtečka umístěna ve výřezu displeje uprostřed spodní strany. Jedná se o podobné řešení, jaké letos uplatnily smartphony iPhone X a Essential Phone pro umístění čelní kamery.

Jsme zvědaví, zda se příští rok konečně dočkáme „virtuální“ čtečky v displeji, nebo budeme muset přistupovat na další kompromisní řešení, jako je tohle.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments