Domů » Bleskovky » Když aplikace zachraňuje život: mladou dívku našli ve vraku auta díky iPhonu

Když aplikace zachraňuje život: mladou dívku našli ve vraku auta díky iPhonu

Štastný konec měl sedmého června příběh mladé Američanky, která ve špatném počasí havarovala a zřítila se ze stráně. Ze zdemolovaného auta se nemohla dostat a v dosahu bohužel neměla ani telefon.

iPhone sedmnáctileté dívky sice nebyl v dosahu, ale stále vysílal polohu v aplikaci Find My Friends. Díky tomu ji také našla po sedmi hodinách její rodina.

Projíždějící řidiči bez zájmu pokračovali dál

Macy Smith se vydala ve svém voze na návštěvu ke kamarádce. Ve špatném počasí však na horské silnici dostala smyk a zřítila se ze srázu, její auto se prý třikrát přetočilo přes střechu. Dívka byla ve zdemolovaném voze uvězněna a nemohla se pohnout a přivolat si tak pomoc.

Macy Smith Hero Find My Friends

Její rodina pochopitelně zpočátku předpokládala, že je Macy u kamarádky, a tak se její nepřítomností nijak nevzrušovala. Když ale teenagerka nestihla večerku, rodina se jí po nějaké době vydala hledat. Použila k tomu funkci Find My Friends, kterou Apple představil v roce 2014.

Almost 24 hours ago I was lying in a ditch 20 yards off the road for the 7th hour with my arm pinned under my car. I…

Zveřejnil(a) Macy Smith dne Sobota 8. června 2019

Když dorazili poblíž modré tečky na mapě, uviděli stopy mířící ze srázu. O pár metrů níže následně našli uvězněnou dceru, podle níž za sedm hodin od nehody okolo projelo 28 aut – nikoho však stopy mířící ze srázu nepřiměly zastavit. Nebýt iPhonu sdílejícího polohu, možná by v zničeném autě strávila o poznání delší dobu.

Macy proto ze svého příběhu vyvodila doporučení pro ostatní vrstevníky: s aktivním sdílením polohy sice přijdete o možnost se pohybovat tam, kde si to vaši rodiče nepřejí, ale aspoň vás někdo v takto bezvýchodné situaci zachrání.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Hloupý komentáře na adresu apple 3… 2… 1…

uni
Uživatel
uni
Offline

39 minut :)

Martin123
Uživatel
Martin123
Offline

Ach ten Apple, kde bychom bez něj byly, děkuji Apple záchrany!!

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Prvni!

Martin123
Uživatel
Martin123
Offline

Co už jsi v první třídě? Gratuluji.

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Martin: reakce na Johnyho a ty ses jako prvni chytil, takze gratulace jsou Tobe :*

bob
Anonym
bob
Offline

Lukáši, tak reknime si to otevřeně, dětinská reakce z tvé strany, na dětinské komentáře Johnyho. Co čekat od ofci, předem se tresou strachy aby někdo nenapsal na adresu jejich modly něco, co se jim nelíbí.

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Tak jo tatko, taky ses toho hezky chytil

bob
Anonym
bob
Offline

lukasi, presne o tom je rec, na zakladce jsme vedli presne takove detske reci: „kdo se se ted ozve, tak se chytil. Jee, prvni vypadava…“:D . Chytili jsme se maximalne tim, ze reagujeme na parek ovci

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Supr, diky zes nam to tu vysvetlil:)

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Třetí…
Apple je in píše se i něm často je to zadané.
U konkurence a na iOS je užitečná česka aplikace Záchranka, ta by si článek jistě zasloužila také.
Obrovská výhoda dnešních telefonu, bez ohledu na značku či OS pokud je zapnutý a jen na GSM lokalizace za pomoci BTS není zcela přesná ale aspoň něco, pokud se však k tomu přidají mobilní data, doma nebo jinde wifi a některá z pokohivych služeb GPS, GLONASS Gallileo, má to operátor snadnější a rychleji mohou záchranáři dotyčného najít.

Olda
Anonym
Olda
Offline

No jako jo, ale appka zachranka funguje z osobní roviny, já volaám záchranku…. rozdíl: ona mobil přímo u sebe neměla, to by si mohla těch 7 hodin spříjemnit možná i nějakou gameskou :D a to další…. no je jednoduché lokalizovat kohokoliv na základě- stratila se mi holka…… kde prosím Vás je? Tkaže tady je to opravněné Find my Friends je založena na streemu polohy neustále mezi přáteli. To mažna SnapChat ještě umí :)

uni
Uživatel
uni
Offline

Zadané kým? ??

Je OBROVSKÝ rozdíl mezi funkci „out of box“ a 3rd party apps. Proto se OS vyvíjí, přesto, že dokola od odborníků např. zde čteme, jak je to zbytečné, když mají to a to roky díky…