Kdy bude představen Galaxy S23? Samsung naznačil termín premiéry

Galaxy S23 4

Samsung se chystá na začátku příštího roku odhalit novou rodinu vlajkových smartphonů. Stejně jako v minulých letech by ji měly tvořit tři modely: základní Galaxy S23, větší Galaxy S23+ a vrcholný Galaxy S23 Ultra s podporou stylusu. Kdy budou odhaleny, naznačil představitel společnosti pro deník Korea JoongAng Daily.

Premiéra očekávaných novinek se má odehrát na tradiční akci Galaxy Unpacked, která se má konat v únoru příštího roku ve Spojených státech. Korejská média pak přišla s upřesněním, že by se tak mělo stát v San Franciscu v prvním únorovém týdnu. To koresponduje s tři týdny starými informacemi, podle nichž jihokorejský výrobce rozhrne oponu mezi 30. lednem a 5. únorem 2023.

Od řady Galaxy S23 se očekává nasazení nedávno představeného čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Těšit se můžeme též na nový design a lepší displeje i fotoaparáty. Korejská média rovněž spekulují, že by kvůli inflaci a globálnímu poklesu prodeje smartphonů mohlo dojít k mezigeneračnímu zvýšení prodejní ceny.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku