Domů » Bleskovky » Karuma PlayBase: Levný tablet s Androidem a 7″ displejem

Karuma PlayBase: Levný tablet s Androidem a 7″ displejem

Zhruba za 14 dní se ve Velké Británii začne prodávat tablet od neznámé společnosti Karuma, který bude stát přijatelných 169 GPB (zhruba 4 800 Kč). Displej bude mít úhlopříčku 7″ a bohužel pouze WVGA rozlišení (800 x 480 px). Ve výbavě dále najdeme 1,2GHz single-core procesor, 1 GB RAM, 8 GB vnitřní paměti, slot na paměťové karty microSD či stereoreproduktory. Kapacitu baterie výrobce neuvádí, ale tablet by prý měl vydržet 60 hodin v pohotovostním režimu a 5 hodin při plné zátěži. Jeho celkové rozměry jsou 204 x 122 x 9,7 milimetrů, hmotnost včetně akumulátoru je 325 gramů.

-

Tablet PlayBase se začne prodávat s Androidem 2.3, ale výrobce slibuje aktualizaci jak na Android 3.0, tak později i na 4.0. Nikde se ale neuvádí, v jakém časovém rozpětí by se uživatelé mohli dočkat. Další informace najdete přímo na produktových stránkách.

-

Zdroj: EuroDroid

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. Čím si zrovna tento kousek vysloužil to privilegium být zde zmíněn proti bambiliarde podobných noname?:-)

  2. Čím to, že jim aktualizaci na uzavřený Honeycomb (3.x) vůbec nevěřím? ;)

    • jj to je fakt vtipné…Honeycomb bol dostupný len pre vybrané top firmy a teraz už je poamly minulosťou

  3. brandovaný činský tablet (a la Mivvy) ktorých sú stovky, tento sa k nám ani nedostane, nemusíte preberať všetko čo sa objaví na britskom EuroDroid:-)

  4. Ono je to těžké, v diskuzích nám dost čtenářů vytýkalo, že se levným tabletům nevěnujeme (a ani jsme nechtěli, právě kvůli té záplavě různých „pseudozařízení“ z Číny), ale u tohoto jsem si řekl, vzhledem k možnosti aktualizace na vyšší verzi Androidu, že o něm napíšeme, protože podle fotografií zas tak hrozně nevypadá. Ale nebojte se, jinak se podobným tabletům vyhýbáme velkým obloukem, protože si myslím, že ty čínské placky jsou dobré tak možná do buchet, aby neztvrdly :)

    • ono už podľa tej nerealnej aktualizacie na Android OS 3.x je jasne, že vyrobca iba užívatelov taha za nos

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).