Domů » Články » Kamery GoPro HERO4 oficiálně: Přináší záznam 4K videa s 30 fps i vestavěný dotykový displej (aktualizováno)

Kamery GoPro HERO4 oficiálně: Přináší záznam 4K videa s 30 fps i vestavěný dotykový displej (aktualizováno)

GoPro představilo novou řadu svých akčních kamer. Tvoří ji tři modely, přičemž jeden je schopný natáčet 4K video při 30 snímcích za vteřinu, druhý se pyšní vestavěným displejem a třetí je velmi levným vstupním zařízením do světa GoPro.

 

Aktualizováno 29. září, 22:30

Společnost GoPro se rozhodla nečekat a oproti spekulovanému datu 8. října představila své novinky již dnes. Do článku byly doplněny některé dosud neznámé informace a také ceny novinek.

Odolných a vodotěsných kamerek je na trhu spousta, dokonce i HTC připravuje svého zástupce do této kategorie, nicméně pravým průkopníkem v této oblasti je společnost GoPro. Ta dnes představila nejnovější generaci kamerek HERO4, z nichž by si měl vybrat opravdu každý.

 

HERO4 Black

Nejnabušenějším modelem nové řady je pokračovatel úspěšného modelu HERO3 Black. Čtvrtá generace se oproti předchozímu modelu chlubí dvojnásobným výkonem, který jí dodává nový procesor A9 od společnosti Ambarella, novými možnostmi pro zachytávání videa o vysokém rozlišení a dvojnásobným dynamickým rozsahem při záznamu zvuku. Vylepšeno bylo rovněž uživatelské rozhraní pro lepší přístup ke klíčovým funkcím, o polovinu má být zrychlena bezdrátová konektivita skrze Wi-Fi v kombinaci s Bluetooth.

   

HERO4 Black zvládá natáčet video v rozlišení 4K (3840 × 2160 pixelů, 16:9) při 30 snímcích za vteřinu nebo slow motion video ve Full HD při 120 snímcích za vteřinu. Dokonce lze jít i na 240 snímků za vteřinu, to už však rozlišení záznamu poklesne na 848 × 480 pixelů.

Statické snímky je možné pořizovat v maximálním rozlišení 12 megapixelů. Stabilizace videa je pouze elektronická, za to má kamerka pořizovat lepší výsledky za horšího osvětlení. Širokoúhlá čočka umožňuje natáčet video a pořizovat snímky v ultra širokém, středním nebo úzkém záběru, fotografové zase dostávají možnost manuálního nastavení sytosti barvy, ISO, expozice a dalších hodnot.

 
Podívejte se na tabulku všech podporovaných rozlišení kamery GoPro HERO4 Black

Samozřejmostí je vestavěná konektivita Wi-Fi a Bluetooth, ve videích je možné označovat klíčová místa, funkce QuickCapture zase umožňuje zapnout a nahrávat jedním stiskem tlačítka. Kamerka je vodotěsná do 40 metrů a je kompatibilní se všemi standardními úchyty a příslušenstvím GoPro.

 

HERO4 Silver

Tento model se stává první GoPro kamerkou, která nabízí vestavěný dotykový displej. Na rozdíl od HERO4 Black je však svými natáčecími schopnostmi podobná spíše loňské generaci – 4K video zvládne pouze v 15 fps, Full HD (1920 × 1080 pixelů) v 60 snímcích za vteřinu, 120 fps zvládne při HD rozlišení (1280 × 720 pixelů).

  

Ostatní parametry a schopnosti včetně nových funkcí jsou shodné s modelem HERO4 Black, otázkou je, jak se vestavěný displej podepíše na výdrži baterie.

I na tuto kamerku je možné připojovat veškeré standardní GoPro příslušenství, v tomto případě to však zapříčiní překrytí displeje (a připínat další přídavný displej nedává moc velký smysl).

   

HERO

Posledním modelem nové rodiny je cenově dostupná kamerka, nazvaná jednoduše HERO. Jejím maximem při pořizování akčních videí je Full HD (1920 × 1080 pixelů) video při 30 snímcích za vteřinu, v HD rozlišení (1280 × 720 pixelů) je možné pořizovat video o dvojnásobném fps. Kamerka má vestavěný mikrofon, slot na microSD karty a její výdrž se má pohybovat okolo 2,5 hodiny.

  

I tento vstupní model nabízí funkci pro rychlé spuštění a natáčení jedním tlačítkem, za to chybí bezdrátové připojení skrze Wi-Fi i Bluetooth, tudíž váš smartphone vám v tomto případě jako externí displej neposlouží.

Zvláštností je také pevné spojení s vodotěšným krytem, tudíž není možné využívat u této kamery běžného příslušenství, jakým je přídavná baterie nebo dotykový LCD panel.

   

Příslušenství

Spolu s novými kamerkami přichází i nové příslušenství pro první dva vyjmenované modely. Jedním z nich je například tmavý kryt proti oslnění čočky při natáčení nebo fotografování, dále společnost představila inovovaný vyjímatelný akumulátor, duální nabíječku pro nabíjení dvou baterií v jeden okamžik, vodotěsné dálkové ovládání a také grip, který udrží kameru plavat na hladině.

  

Dostupnost

Nová rodina kamerek GoPro bude v prodeji již 5. října, HERO4 Black přijde na 499 USD (10 850 Kč bez DPH), HERO4 Silver bude stát 399 USD (8 700 Kč bez DPH) a konečně základní model HERO4 pořídíte za velmi slušných 129 USD (2 800 Kč bez DPH). 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Super, zatím dobře slouží GoPro HD HERO. Stejně bych 4k video neměl kde přehrát :D

 2. Dan (neregistrovaný)

  4k je fajn, u GoPro ale pouze na časosběry, případně na hodně dobře osvětlenou scénu. Ten čip prostě nemá fyzický parametry na to, aby s tím šlo realně vytvářet 4k kvalitu.

  Bohužel se očekává, že by Hero4 měla být první model s kurvítkem. Akcionáři si stěžovali, že je kamera až moc odolná a běžnému uživateli vydrží až příliš dlouho…

  • To by se jim za chvilku šeredně nevyplatilo. Lidi zas nejsou úplně hloupí a konkurence na tomto poli docela roste (aby taky ne, když součástky stojí pár šupů a výroba jakbysmet, čemuž zcela neodpovídá premrštěná cena). Taky by se mohlo stát, že se na celé GoPro zákazník vykašle a poškozené jméno značky se těžko vylepšuje. V takové pozici myslím GoPro není, aby si to mohli dovolit.

  • mirda (neregistrovaný)

   jako kurvítko vidím třeba u 3 black dálkové ovládání – sralo se skoro furt …

 3. Hlavně by měli udělat rozumně nastavitelný čas závěrky. Ten ultrerátký co tam mají totiž způsobuje, že pro lidské oko není plynulé ani 60 fps, protože jsou všechny snímky příliš ostré a je v nich vidět každé sebemenší zachvění kamery. Tato je to pro lidské oko nepřirozené. Stačilo by malinko povolit, aby mohl být přítomen alespoň drobný motion blur.

  A taky by mohli nechat nastavit kompresi – to co občas v tmavších scénách předvádí Hero3 (a nižší) je vpravdě k prdu.

  • Dan (neregistrovaný)

   Tohle nemá se závěrkou nic společného. Viditelná přeostřenost nebo „tvrdý obraz“ je způsobenej kompemzací nedostatků rybího oka, které samo o sobě nemá vlastnosti zabírat scénu zcela ostře, jako jiný skla.

   Zvýšení komprese by nebylo asi úplně úspěšný, vzhledem k velikosti čipu by byla maska segmentů při nahrávání do h.264 pořád dost pravděpodobně vidět. Měli by si spíš pohrát s myšlenkou natáčení do RAW, zde je zase ale problém s celkem malou paměťovou kapacitou, i když by ten datový tok taky nebyl tak strašně vysokej.

 4. Lord de Wolf

  Se moc neukázali. Sice 120fps ve FullHD je OK, ale těch 240fps by mohlo být už u 720p.

  Jinak záběry z mého Hero 2 a těch nových budou stejně vytřepaný, takže je to jedno :D

 5. To Black Edition uz nebude mat dialkac v cene? Alebo sa to este nevie na isto?!

  • Johnny (neregistrovaný)

   HERO4 Black Camera

   Standard Housing 131’(40m)

   Skeleton Backdoor

   Rechargeable Battery

   Curved Adhesive Mount

   Flat Adhesive Mount

   Quick Release Buckles

   3-Way Pivot Arm (Mounting Hardware)

   USB Cable

   – See more at: [odkaz]

   Takže není… Děfky… :/

  • Hmm..tak asi kupim 3+ Black vo vypredaji…zas az tak namakana ta 4ka nie je

 6. grom51 (neregistrovaný)

  No na kvalitu posledních akčních kamer do sony to nemá, hlavně na poli zvuku.

  • Dan (neregistrovaný)

   To určitě ne, s obrazovou kvalitou je GoPro na jeho poměry bezkonkurenční. O zvuku se dá těžko mluvit, když už samotný obal tomu logicky brání a stejně tak ani mikrofony na to nejsou dělané, aby se zvuk mohl snímat na nějaké použité úrovni, kromě ruchů a dokreslovaček.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).