Domů » Bleskovky » Kam se hrabe komisař Rex: američtí policejní psi umějí vyčmuchat telefon

Kam se hrabe komisař Rex: američtí policejní psi umějí vyčmuchat telefon

Ačkoli komisař Rex patří mezi nejznámější psí detektivy na světě, policejní psi ze Spojených států jej strčí hravě do kapsy. Tamní policejní složky používají své čtyřnohé společníky nejen k vyhledávání zbraní nebo drog, ale také elektroniky, jako jsou například flashdisky nebo iPhony (či jiné smartphony). S trochou nadsázky se dá říct, že se jedná o chlupatou verzi služby Najdi můj iPhone :-)

Psi umějí najít i telefon

Jednotka zabývající se výcvikem policejních psů K-9 z amerického státu Connecticut patří mezi nejstarší na území Spojených států. Když jejich forenzní technik Jack Hubball zjistil, že všechny paměťové karty a přenosné disky obsahují chemickou sloučeninu oxid trifenylfosfinový (anglická zkratka TPPO), byla takříkajíc ruka v rukávě a ihned se začalo s tréninkem malé skupiny psů.

Začalo to kočkou, pokračovalo pštrosem a žralokem. Nyní nizozemský umělec chystá drona z krávy

Tuto skupinu se podařilo dlouhá léta držet v tajnosti, zatímco pomáhala aktivně řešit případy. Nejznámější z nich pomohl vyřešit labrador jménem Bear, který objevil u tiskového mluvčího firmy Subway Jareda Foglea flashdisk, který obsahoval dětskou pornografii. Tento důkaz jej později pomohl usvědčit. V současné době je vycvičených minimálně 17 psů, kteří působí ve státech Aljaška, Massachusetts, Missouri a Virginia.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).