Domů » Bleskovky » Začalo to kočkou, pokračovalo pštrosem a žralokem. Nyní nizozemský umělec chystá drona z krávy

Začalo to kočkou, pokračovalo pštrosem a žralokem. Nyní nizozemský umělec chystá drona z krávy

Možná si vzpomenete na rok 2012 a bláznivého umělce Barta Jensena, který se rozhodl uctít památku své kočky sražené autem tak, že z ní vytvořil drona. Mnoho lidí pro jeho čin nemělo pochopení, to jej ale nijak neodradilo od další tvorby.

OstrichCopter Second Test 27 July 2013 [original video]

Za poslední tři roky spolu s inženýrem Arjenem Beltmanem sestrojili několik dalších létajících zvířat. Kromě pštrosa nebo malé krysy se umělec rozhodl dát „křídla“ i žralokovi. Z jezevce naopak chystá ponorku. Práci na projektech mají rozdělenou tak, že Bart se stará o tělo zvířete a připraví jej na umístění potřebné elektroniky, kterou zase dodá a nainstaluje Arjen.

Sharkjet, first flight July 4th 2014

Výroba jezevčí ponorky však především v Nizozemsku, odkud Jensen pochází, není příliš jednoduchá, neboť tato zvířata jsou v zemi chráněna, a tak je pro manipulaci s nimi potřeba mnoho povolení. K tomu si tedy umělec se svým kolegou přidal další projekt: létající krávu. Ta by dokonce měla do svých útrob pojmout člověka, šlo by tedy o jakési malé letadlo pro jednu osobu. Jensen se však nebrání ani dalším velkým zvířatům, jejichž tělesné schránky by byly schopné nést lidi.

   

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

7 komentářů

 1. No a takto sa ludia spravaju k uhynutým zvieratám. Ziaden rešpekt, ucty, nič…

  Je mi zle.

  • A dokonce někteří je rozřežou a sní a co se jíst nedá tak na sebe obléknou :-D

  • Je iné pokiaľ zviera zjes a kožušinu spracuje a ine keď jeho mŕtvolu natiahneš na vrtuľky a robíš si zábavku.

  • Johny (neregistrovaný)

   Copa zvířata, ale některý lidi vystavujou i mrtvoly, který stáhnou z kůže, posadí je na kolo a následně další lidi dou s rodinou, zaplatí si za to a koukaj na to a řikaj tomu vzdělání… banda idiotů, co chceš, lidi…

  • 10opic (neregistrovaný)

   Tak o to jde hlavně, vyvolat v lidech takovéto reakce :) A moje je taková, že je mi to šumák a i vy všichni moralisti máte máslo na hlavě. Prej zle :) Prej rozdíl mezi zábavou a módou :D A lidi idioti :D tím se dá odpovědět na všechno :D

  • deiotaros (neregistrovaný)

   S tím zcela souhlasím. Dát na uhynulé zvíře vrtulky, jim rozhodně škodí mnohem méně, než je uměle množit a masakrovat kvůli potravě. Jsme na stejné vlně.

 2. Trooper (neregistrovaný)

  To jsem zvědavej, co bude, až umře jeho babička ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).