Domů » Bleskovky » Začalo to kočkou, pokračovalo pštrosem a žralokem. Nyní nizozemský umělec chystá drona z krávy

Začalo to kočkou, pokračovalo pštrosem a žralokem. Nyní nizozemský umělec chystá drona z krávy

Možná si vzpomenete na rok 2012 a bláznivého umělce Barta Jensena, který se rozhodl uctít památku své kočky sražené autem tak, že z ní vytvořil drona. Mnoho lidí pro jeho čin nemělo pochopení, to jej ale nijak neodradilo od další tvorby.

Za poslední tři roky spolu s inženýrem Arjenem Beltmanem sestrojili několik dalších létajících zvířat. Kromě pštrosa nebo malé krysy se umělec rozhodl dát „křídla“ i žralokovi. Z jezevce naopak chystá ponorku. Práci na projektech mají rozdělenou tak, že Bart se stará o tělo zvířete a připraví jej na umístění potřebné elektroniky, kterou zase dodá a nainstaluje Arjen.

Výroba jezevčí ponorky však především v Nizozemsku, odkud Jensen pochází, není příliš jednoduchá, neboť tato zvířata jsou v zemi chráněna, a tak je pro manipulaci s nimi potřeba mnoho povolení. K tomu si tedy umělec se svým kolegou přidal další projekt: létající krávu. Ta by dokonce měla do svých útrob pojmout člověka, šlo by tedy o jakési malé letadlo pro jednu osobu. Jensen se však nebrání ani dalším velkým zvířatům, jejichž tělesné schránky by byly schopné nést lidi.

   

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments