Page Speed.Live Website Performance Monitoring

Domů » Bleskovky » Začalo to kočkou, pokračovalo pštrosem a žralokem. Nyní nizozemský umělec chystá drona z krávy

Začalo to kočkou, pokračovalo pštrosem a žralokem. Nyní nizozemský umělec chystá drona z krávy

Možná si vzpomenete na rok 2012 a bláznivého umělce Barta Jensena, který se rozhodl uctít památku své kočky sražené autem tak, že z ní vytvořil drona. Mnoho lidí pro jeho čin nemělo pochopení, to jej ale nijak neodradilo od další tvorby.

Za poslední tři roky spolu s inženýrem Arjenem Beltmanem sestrojili několik dalších létajících zvířat. Kromě pštrosa nebo malé krysy se umělec rozhodl dát „křídla“ i žralokovi. Z jezevce naopak chystá ponorku. Práci na projektech mají rozdělenou tak, že Bart se stará o tělo zvířete a připraví jej na umístění potřebné elektroniky, kterou zase dodá a nainstaluje Arjen.


Výroba jezevčí ponorky však především v Nizozemsku, odkud Jensen pochází, není příliš jednoduchá, neboť tato zvířata jsou v zemi chráněna, a tak je pro manipulaci s nimi potřeba mnoho povolení. K tomu si tedy umělec se svým kolegou přidal další projekt: létající krávu. Ta by dokonce měla do svých útrob pojmout člověka, šlo by tedy o jakési malé letadlo pro jednu osobu. Jensen se však nebrání ani dalším velkým zvířatům, jejichž tělesné schránky by byly schopné nést lidi.

   


David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
kllr007
Uživatel
kllr007

No a takto sa ludia spravaju k uhynutým zvieratám. Ziaden rešpekt, ucty, nič…

Je mi zle.

Petrohrad
Uživatel
Petrohrad

A dokonce někteří je rozřežou a sní a co se jíst nedá tak na sebe obléknou :-D

kllr007
Uživatel
kllr007

Je iné pokiaľ zviera zjes a kožušinu spracuje a ine keď jeho mŕtvolu natiahneš na vrtuľky a robíš si zábavku.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Copa zvířata, ale některý lidi vystavujou i mrtvoly, který stáhnou z kůže, posadí je na kolo a následně další lidi dou s rodinou, zaplatí si za to a koukaj na to a řikaj tomu vzdělání… banda idiotů, co chceš, lidi…

10opic (neregistrovaný)
Anonym
10opic (neregistrovaný)

Tak o to jde hlavně, vyvolat v lidech takovéto reakce :) A moje je taková, že je mi to šumák a i vy všichni moralisti máte máslo na hlavě. Prej zle :) Prej rozdíl mezi zábavou a módou :D A lidi idioti :D tím se dá odpovědět na všechno :D

deiotaros (neregistrovaný)
Anonym
deiotaros (neregistrovaný)

S tím zcela souhlasím. Dát na uhynulé zvíře vrtulky, jim rozhodně škodí mnohem méně, než je uměle množit a masakrovat kvůli potravě. Jsme na stejné vlně.

Trooper77
Uživatel
Trooper77

To jsem zvědavej, co bude, až umře jeho babička ?