K Microsoft účtu se přihlásíte i bez hesla. Stačí smartphone s Androidem nebo iOS

Microsoft se netají tím, že chce skoncovat s přihlašováním skrze hesla, předloni se dokonce stal členem aliance FIDO, která má zastřešovat růžné neheslové formy autentizace uživatele (více informací). Přihlášení bez hesla nyní podporuje i aplikace Microsoft Authenticator. Ta dosud sloužila výhradně po sekundární ověření k Microsoft účtu, nyní ji můžete využít již pro primární přihlášení.

Jak to celé funguje? Pokud máte ve svém telefonu s Androidem či iOS nainstalovanou aplikaci a přihlášenou aplikaci Microsoft Authenticator, stačí při prvním přihlášení k Microsoft účtu kdekoliv na webu namísto zadání hesla stisknout tlačítko Použít raději aplikaci. Jakmile jednou tuto autentizaci použijete, bude využívána jako výchozí i při dalších přihlášeních. Při nich již nebude nutné zadávat na webu heslo, ale pouze potvrdit přihlášení z telefonu (otiskem prstu, grafickým zámkem apod.).

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku