Domů » Bleskovky » Jednoduchý trik uživatelům Androidu odhalí, která videa na YouTube obsahují titulky

Jednoduchý trik uživatelům Androidu odhalí, která videa na YouTube obsahují titulky

Představte si, že ležíte v posteli se svým partnerem či partnerkou, a ne a ne usnout. Napadne vás, že byste si mohli odpočinout u nějakého YouTube videa, jenže zrovna nemáte po ruce žádná sluchátka a nechcete rušit spící polovičku. Dobrá, máme pro vás ještě jeden příklad. Třeba si chcete pustit video v cizím jazyce, který neovládáte.

Co si ve výše zmíněných případech počít? Pustit si video s titulky zní jako nejlepší možné řešení. Bohužel ne všechna videa na YouTube titulky obsahují. V takové situaci by se hodil nějaký rychlý způsob, s jehož pomocí byste zjistili, která videa titulky nabízejí, a která naopak ne.

Web Android Police si všiml zajímavého řešení pro uživatele, kteří vlastní telefon s operačním systém Android. Stačí, když během sledování videa snížíte hlasitost na minimum. Poté se ve frontě nazvané „Další v pořadí“ u videí s titulky ukáže příslušné označení. Jedná se o menší funkci, která však mezi uživateli YouTube jistě najde své využití.

Přehled nejsledovanějších českých videí na YouTube za rok 2018

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

3 komentářů

  1. Dobrý den, tak jsem to zkoušel. Sice to napíše, že to obsahuje titulky, ale po spuštění tam nejsou. Proč?

    • Po spuštění je musíte vyvolat: tapnete do videa a tři tečky vpravo nahoře otevřou nabídku. Automaticky se vám nespustí, to by zase jiní reklamovali, že je musí furt vypínat … ;-)

  2. Moje zkušenost u tabletu: v základní nabídce jsou označeny videa s titulky aniž bych musel snižovat hlasitost. Bohužel jsem nikde neobjevil způsob jak nastavit automaticky překlad v titulcích. Na počítači překlad funguje bez problémů. Vypadá to, že každé zařízení pracuje jinak podle výrobce a operačního systému.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).