Domů » Články » Přehled nejsledovanějších českých videí na YouTube za rok 2018

Přehled nejsledovanějších českých videí na YouTube za rok 2018

S blížícím se koncem roku vyhlašuje videoportál YouTube již tradičně žebříček nejsledovanějších videí za poslední rok pod názvem YouTube Rewind. Ten český letos ovládli místní tvůrci symbolicky v čele s dnes už bývalým youtuberem Jirkou Králem.

Jeden z nejsledovanějších českých YouTube tvůrců a průkopníků této platformy zaujal publikum poměrně neobvyklým formátem a sice hodinovým dokumentem o vlastní cestě k milionu fanoušků.

Hudební část žebříčku pak letos patřila mladým českým tvůrcům Míně a Pjayovi, kteří zabodovali se svým klipem k písni Basic Boy. Na YouTube dále rezonoval letošní ročník SuperStar, internetový bavič Kazma, skupina Maroon 5, ale i vítěz loňského ročníku Kovy.

Nejsledovanější česká videa na YouTube 

Konec kariéry jednoho z nejslavnějších českých YouTube tvůrců Jirky Krále vyvolal na místní scéně nemalé pozdvižení. Známý tvůrce se se svým publikem rozloučil netradičně téměř hodinovým dokumentem o své cestě k jednomu milionu odběratelů.

Krátký film Byl jsem Youtuber, který vznikal téměř rok a v němž vystupuje i řada dalších YouTube tvůrců, nasbíral do dnešního dne téměř 2 miliony zhlédnutí a stal se tak nejpopulárnějším nehudebním YouTube videem roku 2018 v České republice. A není divu, i sám Jirka Král jej totiž uvedl slovy: „Důležitější video u mě na kanále nikdy nevyšlo a už ani nevyjde.

Další obsazení žebříčku pak ukazuje, že YouTube je skutečně platformou multižánrovou. Hned druhý nejúspěšnější počin má na kontě kanál slovenské Televízie Markíza. Účastník televizní soutěže Superstar Ladislav Angyal alias Lacko v něm svou chytlavou písní Pošta poblázní porotu soutěže i široké YouTube publikum.

Do žebříčku se dále probojovala jeho kolegyně Tereza Mašková s interpretací písně Jednoho dne se vrátíš od Věry Špinarové. Loňský vítěz Kovy se tentokrát v žebříčku umístil hned dvakrát, a to jak se svým edukativním videem o druhém kole prezidentských voleb, tak i s videem nazvaným Coming Out, v němž svým fanouškům oznamuje, že je gay.

Žebříček nejsledovanějších videí

 1. Byl jsem Youtuber [DOKUMENT]
 2. SUPERSTAR Lacko prišiel pred porotu s vlastnou pesničkou!
 3. DĚLÁM SI TO SAMA – FEMINISTICKÝ SONG (Johanka Čunková)
 4. Prezidentský AZ-kvíz
 5. SUPERSTAR Tereza Mašková – Jednoho dne se vrátíš (Věra Špinarová)
 6. Druhé kolo | KOVY
 7. KAMARÁD NEBO PŘÍTEL? w/ Luboš Je Celkem Fajn
 8. Učím youtubery parkour #17 | Carrie Kirsten
 9. Alpine Skiing | Ladies‘ Super-G | Pyeongchang 2018 | Eurosport
 10. Coming Out | KOVY 

Co se na YouTube poslouchalo? 

Vzrůstající úspěch českých tvůrců se promítl i do čistě hudebního žebříčku, který jindy obvykle ovládají zahraniční interpreti. Tvorba dua YouTube tvůrců Míny a Pjaye předčila v českých zemích i celosvětově úspěšný počin skupiny Maroon 5 a rapperky Cardi B píseň Girls Like You. Začínající zpěvačka nahrála spolu s hudebníkem Patrikem Jarešem klip k písni Basic Boy, který do dnešního dne nasbíral více než 8 milionů zhlédnutí.

 1. Mína & Pjay – Basic Boy (Official video)
 2. Maroon 5 – Girls Like You ft. Cardi B
 3. Rudimental – These Days feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan Caplen [Official Video]
 4. Clean Bandit – Solo feat. Demi Lovato [Official Video]
 5. ONEMANSHOW Foundation – Cizí zeď (prod. Fiedlerski)
 6. The Chainsmokers – Sick Boy
 7. SIMA – SPOLU (prod. Gajlo & SkinnyTom) |OFFICIAL VIDEO|
 8. Dua Lipa – IDGAF (Official Music Video)
 9. Rytmus – Rockstar (Black Prince MXTP) #2
 10. Calvin Harris, Dua Lipa – One Kiss (Official Video)

Píseň Basic Boy přitom na české scéně předčila i velkolepou nahrávku ONEMANSHOW Foundation Cizí zeď vzniklou pod taktovkou baviče Kazmy, v níž se předvedla řada českých osobností. Píseň Cizí zeď, která vznikla v rámci Kazmovy kampaně 1/10 obsadila v letošním žebříčku 5. místo.

V Česku dále bodovaly klipy k písním These Days od skupiny Rudimental, zpěvačky Jess Glynne a rappera Macklemora, píseň Solo od skupiny Clean Bandit a zpěvačky Demi Lovato nebo třeba song Spolu od slovenské zpěvačky Simy.

Světové žebříčky dnes po 19. hodině zveřejní YouTube na svém oficiálním kanálu. Na YouTube samozřejmě najdete i náš kanál SMARTmania.cz, který má aktuálně přes 36 tisíc odběratelů a na kterém pravidelně publikujeme videorecenze telefonů, které testujeme.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

10 komentářů

 1. NOname (neregistrovaný)

  Omyl Jiri Kral je shit za me FattyPillow drzim stebou FattyArmy!

 2. Onder (neregistrovaný)

  [odkaz]
  české video s 18mil. shlédnutími… co dodat?

 3. Až na Ledeckou jsem zcela out?

 4. Mod (neregistrovaný)

  Svět jde kupředu a češi/slováci stále sledují a dělají česká/slovenská videa. Pak se čecháčci diví, že se nedomluví nikde anglicky natož anglicky rozumět někomu. Jsem to jen já nebo i někomu jinému připadá čeština jako cringe jazyk? Když jsem si párkrát ze zvědavosti pustil nějaký český video na ytube tak jsem se až styděl, jak pokusy o vtipný scény působí neskutečně trapně (viralbrothers, král, fatty, apod.). To co píšu není „hejt“ jak česká komunita ráda hloupě počešťuje anglický výraz, jen jsem se potřeboval vybl*jt.

 5. Ojebansan (neregistrovaný)

  A kde je nejsledovanější youtuber a podvodník Oganesjan??

  • Mod (neregistrovaný)

   fakt se koukáš na Mikea? záměrně nepíšu celej jeho nick abych mu nedělal reklamu.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *