Jeden z nejprodávanějších smartphonů loňska se tento týden dočká nástupce

samsung galaxy a53 1

S novými smartphony Samsung se na začátku letošního roku roztrhl pytel. Minulý měsíc Korejci odhalili svoje vlajkové modely řady Galaxy S22, minulý týden pak přihodili levné smartphony A13, A23, M23 a M33. Samsung ale nezapomíná ani na střední třídu, která se nových přírůstků dočká už za pár dnů.

Galaxy A53 si odbude premiéru ve čtvrtek

Samsung dnes zveřejnil pozvánku na akci s všeříkajícím názvem Galaxy A Event. Událost se odehraje ve čtvrtek 17. března a začne v 15:00 našeho času na YouTube kanálu Samsung.

Výrobce na svém blogu slibuje představení více zařízení – s největší pravděpodobností se dočkáme nových smartphonů Galaxy A53 a A73. Zatímco druhý jmenovaný je pro nás prozatím záhadou, o Galaxy A53 jsme již slyšeli mnohé. Telefon se již objevil v prodeji v Keni. Na internetu jsou k nalezení první fotografie nebo unboxing video:

Mở hộp Galaxy A53 5G : Bảo vệ môi trường, Exynos 1280

Telefon se nebude příliš lišit od svých předchůdců z řady Galaxy A52. V jeho výbavě najdeme 6,52” displej, nový čipset Exynos 1280, 8 GB RAM a 128GB úložiště. Dále se bude chlubit čtveřicí zadních fotoaparátů s rozlišením 64, 12, 5 a 5 Mpx, 32Mpx selfie kamerkou a akumulátorem s kapacitou 4 500 mAh. Po vzoru dražších modelů bude v balení chybět nabíječka. Potěší ale přítomnost nejnovějšího Androidu 12.

V Keni A53 stojí 45 500 keňských šilinků, což je v přepočtu asi 9 tisíc korun bez daně.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku