Galaxy A13 a A23: nejlevnější Samsungy mají 50Mpx foťák a Android 12

Galaxy A23

Samsung nevyrábí pouze drahé smartphony, ale má ve své nabídce i telefony pro ty, kteří před obrovským výkonem nebo 5G konektivitou dají přednost dostupné ceně. Mezi ně patří i čerstvě představené novinky Galaxy A13 a A23, které jsou si překvapivě podobné jako vejce vejci a téměř se neliší ani vnitřní výbavou.

Galaxy A13 a A23: rozdíly hledejte pod lupou

Design obou telefonů je prakticky stejný – tvoří jej plastové vaničkové tělo, do nějž je vsazený displej s poměrně širokými rámečky a kapkovitým výřezem pro selfie kamerku. Samsung v obou případech nasadil 6,6” TFT zobrazovač s Full HD+ rozlišením a základní obnovovací frekvencí 60 Hz.

Oba telefony od sebe rozpoznáte pohledem na zadní stranu – zatímco u Galaxy A13 jsou čočky fotoaparátů zarovnané se zády, tělo Galaxy A23 je o 4 desetiny milimetru tenčí a modul s kamerami lehce vystupuje na povrch. Přitom fotovýbava je u obou modelů zcela totožná – hlavní foťák má rozlišení 50 megapixelů a světelnost f/1.8 a širokoúhlý 5 megapixelů a světelnost f/2.2. Fotovýbavu uzavírá dvojice 2Mpx snímačů pro makro a snímání hloubky a selfie kamera s rozlišením 8 megapixelů.

Samsung zatajil, jaké čipsety oba telefony pohánějí. Pouze víme, že obsahují osm procesorových jader s takty 2,2 + 2,0 GHz (u Galaxy A13) a 2,4 + 1,9 GHz (u Galaxy A23). Odlišné jsou i paměťové varianty – maximem u Galaxy A13 bude 6 GB RAM a 128GB úložiště, kdežto u Galaxy A23 to bude 8 GB RAM a 128GB úložiště. Slot na paměťové karty naštěstí chybět nebude, stejně tak oba telefony nabízí 3,5mm jack na sluchátka a čtečku otisků prstů v zamykacím tlačítku na pravé straně.

Jestli musíte něco oželet, tak je to podpora sítí 5G – tu nemá ani jeden z telefonů. Vystačit si musíte s LTE, Wi-Fi nebo Bluetooth. O NFC se Samsung ve specifikacích nezmiňuje. Akumulátor v těle obou telefonů má kapacitu 5 000 mAh a dobíjí se skrze USB-C port výkonem až 25 wattů. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou One UI 4.1.

Cena a dostupnost

Mobilní telefon Galaxy A13 se bude v České republice prodávat od 25. března v černé, bílé a modré barvě, přičemž jeho doporučená maloobchodní cena je 4 199 Kč ve variantě s pamětí 32 GB a 4 699 Kč s pamětí 64 GB a za 5 199 Kč s pamětí 128 GB. Ohledně dostupnosti modelu Galaxy A23 na českém trhu zatím nemáme žádné informace.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku