Domů » Bleskovky » Je vaše heslo bezpečné? Nový doplněk pro Chrome to zjistí

Je vaše heslo bezpečné? Nový doplněk pro Chrome to zjistí

Zneužití hesel je jedno z velkých témat, která se tu a tam na internetu objeví. Poslední únik velkého balíku přihlašovacích údajů k různým službám byl takřka rekordní. Není tedy od věci mít zabezpečení svých účtů pod drobnohledem. Zjišťovat ale s určitou pravidelností, zda zrovna z té které konkrétní stránky nebyly údaje zneužity, je činnost, do které se jen tak nehrneme. Naštěstí existuje zlepšovák, který toto pohlídá za vás přímo z prohlížeče. Doplněk pro prohlížeč Chrome se jmenuje Password Checkup a stojí za ním samotný Google.

Vzhledem k tomu, že své údaje posíláte třetí straně, dbá Google úzkostně na jejich zabezpečení. Vaše přihlašovací údaje putují zašifrované ke stroji, který je porovná s databází více než trilionu přihlašovacích údajů a pokud najde shodu, informaci zašle zpět k vám a doplněk se poté postará o to, abyste byli o této zkutečnosti informování. Pakliže se tak stalo, nabízí Password Checkup také integrovaný generátor hesel, abyste mohli zkompromitované údaje ihned nahradit bezpečnou alternativou. Doplněk můžete stáhnout zde.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments