Domů » Bleskovky » Je váš iPhone a Android v bezpečí? Ne před podvodnými stránkami

Je váš iPhone a Android v bezpečí? Ne před podvodnými stránkami

Apple se snaží zabezpečit svůj mobilní operační systém iOS, co mu síly stačí. App Store je pod bdělým drobnohledem Applu, abyste náhodou nestáhli škodlivou aplikaci, některé funkce nefungují jako u konkurence, abyste nemohli do telefonu dostat škodlivý software, a tak bychom moli pokračovat ještě dlouho. Google až tak pečlivý není, nicméně to neznamená, že pro něj bezpečnost není jednou z priorit. Jenže ochranářská povaha Applu ani snaha Googlu neznamená, že vašemu telefonu nehrozí žádné nebezpečí.

Apple iPhone 12 Pro 001

Jeden ze způsobů, jak prolomit ochranu iPhonu či jiného telefonu, je až triviální. Útočníci využívají internetové stránky, do kterých skrze iframe vloží závadný kód, jenž uživatele přesměruje na servery hackerů. Ti takto získají přístup i k citlivým částem operačního systému, aniž by nebohý zákazník měl vůbec tušení, že byl jeho telefon napaden.

Nepřehlédněte – Recenze iPhone 12 Pro: jablko, co nespadlo daleko od stromu

Vývojáři jsou v tomto oproti hackerům o krok pozadu, neboť účinná obrana proti této technice prozatím není. Útočníci jsou dokonce tak daleko, že i po aktualizaci byli schopni ihned na dálku znovu otevřít prohlížeč a udržet svůj přístup nadále aktivní. Než si vývojáři s těmito technikami poradí, nezbývá než se držet ověřených rad – mít vždy nainstalované poslední bezpečnostní aktualizace a vyhýbat se pochybným stránkám.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

 1. Že jsou vývojáři o krok pozadu ? Kdyby je o krok .
  Aktualizace operačního systému a ani aktualizace zabezpečení vás v žádném případě neochrání .
  Základní pravidla:
  Nepřipojovat se k veřejně dostupným sítím Wi-Fi a nelézt na P O R N O stránky či jiné pofidérní , pravidelně mazat historii prohlížeče.
  Neinstalovat aplikace ze stránek mimo obchod play u iPhone to lze také pokud máte jailbreaking , pokud chcete experimentovat tak jedině na testovacím mobilu který už má své nejlepší časy za sebou.
  Jednou za čas zálohovat data do PC projet je antivirem a u mobilu provést hard reset ( obnova do továrního nastavení ) při kopírování zpět kopírujte pouze obsah složek nikoliv celé složky ! Je to sice opruz nastavovat mobil znovu , ale vyplatí se to …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).